Kurumsal Yatırımcıların %41'i Beş Yıl İçinde ICO'lara Yatırım Yapmayı Düşünüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Kurumsal Yatırımcıların %41’i Beş Yıl İçinde ICO’lara Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Global Blockchain İş Konseyi'ne (GBBC) ait kurumsal yatırımcı anketine göre, kurumsal yatırımcıların yüzde 19'u dijital varlıkların 2021 yılına kadar düzenli olarak yatırım yapılıp işlem yapılabileceğine inanıyor.

Kurumsal Yatırımcıların ICO

Global Blockchain İş Konseyi’ne (GBBC) ait kurumsal yatırımcı anketine göre, kurumsal yatırımcıların yüzde 19’u dijital varlıkların 2021 yılına kadar düzenli olarak yatırım yapılıp işlem yapılabileceğine inanıyor.

71 Küresel Kurumsal Yatırımcıdan Cevap Alındı

Anket, Aralık 2018 ve Ocak 2019 tarihleri arasında pazar araştırması şirketi PollRight tarafından gerçekleştirildi. Özel sermaye, korunma fonları ve emeklilik fonları dahil olmak üzere 71 küresel kurumsal yatırımcının cevapları aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ankete göre, dijital varlık sektörünün büyümesi ilk para teklifi (ICO) pazarını yükseltebilir, çünkü ankete katılanların yüzde 16’sı üç yıl içinde o sektöre yatırım yapacaklarını söylüyor. Yüzde 41’lik daha büyük kurumsal yatırımcı grubu önümüzdeki beş yıl içinde yalnızca ICO sektörüne göreceğini belirtirken, yüzde 23’lük küçük bir grup ise ICO piyasasında yatırım potansiyeli görmediklerini söylüyor.

GBBC Genel Müdürü Sandra Ro, yaptığı basın açıklamasında, 2027 yılına kadar kripto ve dijital varlıkların küresel GSYİH’nın en az yüzde 10’undan oluşacağının altını çizdi. Geçtiğimiz ay GBBC, kurumsal yatırımcılarla ilgili iki anket daha paylaşmıştı. O anketlerden biri, yüzde 63 ile üst düzey yöneticiler arasında Blockchain teknolojisinin anlaşılmadığını gösteriyordu. GBBC’nin bir başka anketinde ise yüzde 40 oranındaki önemli sayıdaki kurumsal yatırımcının, internetin icadından bu yanaki en önemli teknolojik geliştirme olarak Blockchain’i gördüğünü ortaya koyuyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x