Kuveyt, kripto ve sanal varlık işlemlerini yasakladı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kuveyt, kripto ve sanal varlık işlemlerini yasakladı!

Kuveyt Sermaye Piyasası Kurumu, ülkedeki kripto işlemlerinin büyük bir kısmının dahil olduğu mutlak yasak taahhüdünü resmen onayladı.

kuveyt

Kuveyt Sermaye Piyasası Kurumu, ülkedeki kripto işlemlerinin büyük bir kısmının dahil olduğu mutlak yasak taahhüdünü resmen onayladı.

Kuveyt eyaleti, kripto para birimlerini içeren ve neredeyse tüm işlemleri yasaklayan mutlak yasak taahhüdünü onayladığını açıkladı.18 Temmuz’da Kuveyt’in ana mali düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi (CMA), ülkede sanal varlıkların denetlenmesi ve ihracına ilişkin bir genelge yayınladı .

Bitcoin Yasak

Kuveyt’ten kriptoya geçit yok

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CMA yayınladığı genelgede, ödemeler, yatırımlar ve madencilik dahil olmak üzere kripto para birimlerini içeren büyük kullanım durumlarında ve operasyonlarında mutlak yasaklama taahhüdünü doğruladı. Ayrıca yerel düzenleyicilerin, firmaların ticari bir işletme olarak sanal varlık hizmetleri sunmasına izin veren herhangi bir lisans vermesini de yasakladı.

Kuveyt Merkez Bankası ve CMA tarafından düzenlenen menkul kıymetler ve diğer finansal araçlar son yasakların dışında tutuluyor. Yasakların yanı sıra CMS, müşterilerin sanal varlıklarla uğraşırken dikkatli olmalarını ve risklerin farkında olmalarını da vurguluyordu. Düzenleyici, yasal bir statü taşımadıklarını, ihraç edilmediklerini ve desteklenmediklerini savunarak özellikle kripto para birimleri üzerinde durdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x