Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Kuveyt ve Türkiye Arasında Ripple Aracılığıyla Sınır Ötesi Ödemeler Başlıyor

Kuveyt ve Türkiye Arasında Ripple Aracılığıyla Sınır Ötesi Ödemeler Başlıyor

ABONE OL:google-news

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen iki davayla karşı karşıya olmasına rağmen, ürünleri hala çok aranıyor gibi görünüyor. En eski RippleNet üyelerinden biri olan Kuwait Finance House’un (KFH) yakın tarihli bir güncellemesine göre, şu anda Türkiye’ye anında sınır ötesi ödeme hizmeti başlıyor.

Duyuruya göre banka, Türkiye ile sınır ötesi ödemeler arasındaki boşluğu kapatmak için Ripple teknolojisini kullanacak. Kuwait Finance House, dünyanın önde gelen İslami bankacılık kurumları arasında yer almaktadır ve Mayıs 2018’den beri RippleNet üyesidir. 2019’da RippleNet’te yayınlanmaya başladığından beri, banka doğrudan yabancı para hizmeti başlatma planlarına sahiptir. Banka bu şekilde Ripple kullanarak Türkiye’ye transfer yapacak.

Ücrete Tabi Olmayacak

Bireysel Bankacılık Grup Genel Müdürü Khaled Yousif Alshamlan’a göre, kullanıcıların Türkiye’ye anında havale yapabilmeleri herhangi bir ücrete tabi olmayacak ve web siteleri ve mobil uygulamalar [IoS ve Android] aracılığıyla kullanılabilecek. Teknolojik gelişmeler hakkında konuşurken Alshamlan, blok zinciri tabanlı anlık ödemelerin bankalar tarafından sağlanan hizmetlere eklendiğini kaydetti.

İlginç bir şekilde, Dünya Bankası’nın 2019 istatistikleri, Türkiye’nin aldığı kişisel havalelerin 810 milyon dolara düştüğünü, ödenen havalelerin ise 1.659 milyar dolara çıktığını gösterdi. Bu arada Kuveyt, 2019’da 25.95 milyon dolarlık havale alan ülke oldu ve 2019’da kümülatif olarak 14.78 milyar dolar ödedi. Kuveyt’in aldığından çok daha fazla para gönderdiği ortada. Ancak alınan havaleler 2019’da Kuveyt’in GSYİH’sinin yalnızca %0,019’unu oluşturuyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakAMBCrypto
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar