Yükleniyor...

Kuveyt ve Türkiye Arasında Ripple Aracılığıyla Sınır Ötesi Ödemeler Başlıyor

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) gelen iki davayla karşı karşıya olmasına rağmen, ürünleri hala çok aranıyor gibi görünüyor.

ripple net

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen iki davayla karşı karşıya olmasına rağmen, ürünleri hala çok aranıyor gibi görünüyor. En eski RippleNet üyelerinden biri olan Kuwait Finance House’un (KFH) yakın tarihli bir güncellemesine göre, şu anda Türkiye’ye anında sınır ötesi ödeme hizmeti başlıyor.

Duyuruya göre banka, Türkiye ile sınır ötesi ödemeler arasındaki boşluğu kapatmak için Ripple teknolojisini kullanacak. Kuwait Finance House, dünyanın önde gelen İslami bankacılık kurumları arasında yer almaktadır ve Mayıs 2018’den beri RippleNet üyesidir. 2019’da RippleNet’te yayınlanmaya başladığından beri, banka doğrudan yabancı para hizmeti başlatma planlarına sahiptir. Banka bu şekilde Ripple kullanarak Türkiye’ye transfer yapacak.

Ücrete Tabi Olmayacak

Bireysel Bankacılık Grup Genel Müdürü Khaled Yousif Alshamlan’a göre, kullanıcıların Türkiye’ye anında havale yapabilmeleri herhangi bir ücrete tabi olmayacak ve web siteleri ve mobil uygulamalar [IoS ve Android] aracılığıyla kullanılabilecek. Teknolojik gelişmeler hakkında konuşurken Alshamlan, blok zinciri tabanlı anlık ödemelerin bankalar tarafından sağlanan hizmetlere eklendiğini kaydetti.

İlginç bir şekilde, Dünya Bankası’nın 2019 istatistikleri, Türkiye’nin aldığı kişisel havalelerin 810 milyon dolara düştüğünü, ödenen havalelerin ise 1.659 milyar dolara çıktığını gösterdi. Bu arada Kuveyt, 2019’da 25.95 milyon dolarlık havale alan ülke oldu ve 2019’da kümülatif olarak 14.78 milyar dolar ödedi. Kuveyt’in aldığından çok daha fazla para gönderdiği ortada. Ancak alınan havaleler 2019’da Kuveyt’in GSYİH’sinin yalnızca %0,019’unu oluşturuyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x