Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kuzey Amerika'nın İlk Bitcoin ETF'si Kanada'dan Onay Aldı

Kuzey Amerika’nın İlk Bitcoin ETF’si Kanada’dan Onay Aldı

ABONE OL:google-news

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Perşembe günü yayınlanan kamu kayıtlarına göre, halka açık ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onayladı. Purpose Investments Inc. tarafından yönetilen Purpose Bitcoin ETF için SEDAR’dan alınan kayıtlara göre, 11 Şubat tarihli nihai karar belgesi Perşembe günü öğleden sonra yayımlandı.

EFT Kanada’nın British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland ve Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut gibi birçok bölgesinde geçerli olacak.

Detaylı prospektüse göre, Bitcoin ETF “dijital para birimi Bitcoin’in uzun vadeli varlıklarına yatırım yapan ve önemli ölçüde tüm varlıklarını elinde tutan” alternatif bir yatırım fonudur. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi. Yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto para şirketi Gemini ise, fonun alt sorumlusu olarak hizmet veriyor. Ernst&Young, SEDAR’a yüklenen bir mektuba göre fonun denetçiliğini üstlenmiş durumda.

ETF listelendiğinde, geçen Nisan ayında ilk kez listelenen kapalı uçlu bir fon olan Bitcoin Fund gibi ürünlerle birlikte işlem görecek. Fon, Kanadalı varlık yöneticisi 3iQ tarafından yönetiliyor.

Tahmin edilebileceği gibi, Purpose Bitcoin ETF ile ilgili olumlu haberler, kripto para savunucuları tarafından, federal menkul kıymet düzenleyicilerinin uzun süredir onaylamayı reddettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesi için olası bir adım olarak sevinçle karşılandı.

Yine de, SEC komisyon üyesi Hester Peirce, ABD merkezli bir Bitcoin ETF’yi onayladığını söyledi ve görevde olduğu süre boyunca reddedilmelere itiraz etti. Peirce, CoinDesk’e Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD piyasasının borsada işlem gören Bitcoin’e bağlı ürünlere hazır olduğunu söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar