Yükleniyor...

Kuzey Carolina Halkı Kripto Madencilerinden Şikayetçi

Kripto para madenciliği sektörü geçtiğimiz yıl artan enerji fiyatları ve düşük seyreden kripto para fiyatlarından dolayı oldukça zorlanmıştı.

Bitcoin Madencisi Greenidge Iflas Ruzgarina Kapildi

Kripto para madenciliği sektörü geçtiğimiz yıl artan enerji fiyatları ve düşük seyreden kripto para fiyatlarından dolayı oldukça zorlanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para madencilerine geçtiğimiz yıl bu alanlarda bölgesel yönetimlerden kolaylıklar sağlanmış olsa da yerel halk bundan çok memnun değil.

Kuzey Carolina Halkı Madencilik Faaliyetlerinden Rahatsız

Kırsal Kuzey Carolina eyaleti olan Murphy’deki yerel halk, yakınlarda bulunan kripto para madencilik tesisinden rahatsız. Yapılan açıklamalara göre halk madencilik tesisinin çıkardığı sesten muzdarip halde.

Kasabada ikamet eden Mike Lugiewicz, evinden sadece 150 metre uzakta olan kripto para madencilik tesisi sebebiyle rahatsızlık duyduğunu belirtti. Lugiweicz, madencilik firmasının faaliyetleri sebebiyle başka bir bölgeye taşındığını da aktardı.

Mike Lugiewicz yaptığı bir açıklamada konuya dair şunları söyledi:

“Yakınlarımızda bulunan kripto madencilik tesisleri nedeniyle huzursuzluk yaşıyoruz. Bu konuda ne yapacağımızı bilmiyoruz ancak topluluk olarak kendi bölgemizde bulunan tesislerin olumsuz etkilerini halk olarak yaşıyoruz ve bunu duyurmaya çalışıyoruz.”

Kripto para madenciliğinin çevreye olası etkilerinden dolayı Çin’de tesisler kapatılırken ABD’de şirketlerin faaliyetleri yaygınlaşmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x