Yükleniyor...
Sponsored

Kuzey Koreli Bir Grup Japon Borsalara Saldırıyor

Japon yetkililer, Kuzey Kore tarafından desteklendiği söylenen Lazarus grubunun kripto para borsalarına saldırdıklarını açıkladı.

Kuzey Koreli Bir Grup Japon Borsalara Saldiriyor

Japon yetkililer, Kuzey Kore tarafından desteklendiği söylenen Lazarus grubunun kripto para borsalarına saldırdıklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı ülkedeki birkaç kripto para borsasına (CEX) Lazarus Group tarafından bir saldırı başlatıldığını açıkladı. Yapılan birden fazla siber saldırıda borsaların zarar gördüğü açıklandı.

Lazarus Group Japon Borsalarına Saldırıyor

Japon yetkililerin açıklamalarınca kripto para borsalarına Lazarus Group tarafından yapılan saldırılarda hacker’lar, bilgisayarlara kötü amaçlı yazılım yüklemek, hacklemek ve kripto varlıkları çalınmasına ortam sağlamak için bir tür kimlik avı e-posta’ları yolladıkları açıklandı.

Bunun dışında hacker’ların kötü amaçlı yazılımları indirmelerini sağlamak için sosyal ağlar aracılığıyla CEX çalışanlarına ulaşmaya çalıştıkları bildirildi. Ülkenin Finansal Hizmet Ajansı da dahil olmak üzere Japon yetkililer, yerel kripto para işletmelerini bu tür durumlara karşı uyanık olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Japon yetkililer tarafından konu hakkında gelen açıklamalar ise şöyleydi:

“Bu siber saldırı grubu, hedef şirketin çalışanlarına işlem kisvesi altında kötü amaçlı yazılım indirmelerini ve bu kötü amaçlı yazılımları kullanmalarını sağlamak için sosyal ağ hizmetlerinde sahte hesaplar kullanarak hedef şirketin yöneticileri gibi davranan kimlik avı e-postaları gönderiyor. Bu alanda faaliyet gösterenler daha dikkatli olmalılar”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x