Yükleniyor...

Kuzey Koreli Hacker Grubu, 1000’den fazla NFT Çaldı

Kuzey Koreli bir hacker grubu, çaldığı 1000'den fazla NFT'den 300 ETH gelir elde etti.

kuzey koreli

Kuzey Koreli bir hacker grubu, çaldığı 1000’den fazla NFT’den 300 ETH gelir elde etti.

Hacker grubu, kimlik avı gibi çeşitli saldırıları kullanarak yatırımcıları dolandırır. Bu grupların bir çoğunun Kuzey Kore hükümeti tarafından desteklendiği düşünlüyor.

Kuzey Koreli Hacker’lar Tekrar Sahnede

SlowMist’in raporuna göre Kuzey Koreli hacker grubu, büyük bir NFT kimlik avı saldırısına öncülük etti. Hacker’lar, kurbanların hassas bilgilerini ele geçirmek için, saygın kuruluşlar gibi davranarak yatırımcılara saldırırlar. NFT sektöründe de, kullanıcıların NFT’lerini kaybetmelerine yol açabilecek kötü niyetli işlemleri imzalaması için önemli NFT projelerinin kılığına girmektedirler.

SlowMist’in raporunda, hacker grubunun 500 farklı alan ismini kullanarak bir kimlik avı kampanyasıyla kripto ve NFT kullanıcılarını hedef aldığı ifade edildi. Şirket, 1055 NFT çalan grupla ilişkili bir cüzdan adresi belirledi. Bu cüzdan elindeki NFT’leri 300 ETH’ye (365.000 dolar) karşılığında sattı.

Bu yıl, çok sayıda kimlik avı saldırısıyla NFT çalındı. Bilgisayar korsanları, Mayıs ayında değeri 1,5 milyon doları bulan 29 Moonbirds çaldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x