Yükleniyor...

KyberSwap Hack’in Kaldırıldığını Söyledi

Geçtiğimiz günlerde hacklenen KyberSwap, yaptığı açıklamada sistemin tekrardan güvenli olduğunu söyledi.

KyberSwap Hackin Kaldirildigini Soyledi

Geçtiğimiz günlerde hacklenen KyberSwap, yaptığı açıklamada sistemin tekrardan güvenli olduğunu söyledi.

1 Eylül’de gerçekleşen hack olayında birden fazla cüzdandan 265 bin dolar çalınmıştı.

KyberSwap’ten Hack Hakkında Açıklama

1 Eylül’de bir front end açığından yararlanan hackerlar, KyberSwap kullanıcılarından toplamda 265 bin dolar çalmıştı. Böylelikle KyberSwap de bu yıl hacklenen platformuna katılmıştı. Şirket, yaşadığı hack olayının oldukça iyi çalışılmış ve hedefleri belirli bir iş olduğunu söylemişti. Saldırı yapılacak cüzdanların ve cüzdan varlıklarına oldukça dikkat edildiğini de dikkat çekmişti. Konu hakkında açıklama yapan şirket bu açığın çözüldüğünü açıklamıştı.

kyberswap

Hack ile ilgili Binance’in güvenlik birimin de KyberSwap’e olası suçluların bilgilerini ilettiğini CZ Twitter üzerinden duyurmuştu. KyberSwap bugünkü açıklamasında sistemden hackin kaldırıldığını ve tekrardan güvenli olduğunu belirtti. Ayrıca sistemin önümüzdeki süreci hakkında da bilgi verdi.

Merkeziyetsiz borsa yaptığı açıklamada olaydan etkilenen bir cüzdanın fonlarının telafi edildiğini ve sistemi tekrardan kullanacağını, diğer cüzdan ise kötü amaçlı komut dosyasına onay verdi ve herhangi bir fon kaybetmeden önce onayını başarıyla iptal etti, Kyber saldırıyı iki saat içerisinde etkisiz hale getirebildi dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner