Yükleniyor...

LastPass, Hackerların Teknik Verileri Çaldığını Kabul Etti

Parola yönetim aracı LastPass, hackerların geliştirme ortamlarından kaynak kodu ve teknik verileri çaldığını kabul etti.

LastPass Hackerlarin Teknik Verileri Caldigini Kabul Etti

Parola yönetim aracı LastPass, hackerların geliştirme ortamlarından kaynak kodu ve teknik verileri çaldığını kabul etti.

LastPass korsanları, 25 Aralık’ta kullanıcılara OKX’i yükseltmelerini isteyen oltalama mesajları göndermeye başladı. Birçok Twitter kullanıcısı kısa mesaj aldığından şikayet etti.

LastPass Korsanları, OKX Adına Mesaj Gönderdi

LastPass korsanları, kullanıcılara OKX’i yükseltmelerini isteyen oltalama mesajları göndermeye başladı. Bunun üzerine birçok Twitter kullanıcısı kısa mesaj aldığından şikayet etti ve şirket konuyla ilgili bir adım attı.

LastPass, bilgisayar korsanlarının bulut depolama erişim anahtarları, şirket adı, kullanıcı adı, fatura adresi, E-posta adresleri, telefon numaraları ve IP adresleri dahil olmak üzere kopyalanan bilgileri ele geçirdiğini söyledi.

Şirket, kullanıcılarını ana parolalarını asla başka bir web sitesinde tekrar kullanmamaları konusunda uyardı. CEO Karim Toubba, firmanın gelecekte şüpheli etkinlikleri tespit etmek için daha fazla günlük kaydı eklemek, geliştirme ortamını yeniden oluşturmak, kimlik bilgilerini döndürmek vb. dahil olmak üzere her türlü önlemi aldığını da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x