Yükleniyor...

Latin Amerika Ülkeleri, Kripto Regülasyonu için Harekete Geçti

Latin Amerika ülkeleri, kripto piyasasında yaşanan krizlerin ardından regülasyon faaliyetlerine hız verdi.

latin amerika

Latin Amerika ülkeleri, kripto piyasasında yaşanan krizlerin ardından regülasyon faaliyetlerine hız verdi.

Piyasalarda yaşanan derin kriz, dijital paraları benimsemesiyle tanınan Güney Amerika ülkelerini de harekete geçirmiş durumda.

Latin Amerika Ülkeleri Regülasyon için Çalışıyor

Güney Amerika’nın en büyük ülkesi Brezilya, Mercado Bitcoin ve Nubank gibi birçok kripto odaklı firmaya ev sahipliği yapıyor. Bölgenin açık ara en büyük kripto merkezi olan Brezilya’da geçtiğimiz hafta bir kripto regülasyonu tasarısı onaylandı. Tasarıyla birlikte kripto varlıklara mal ve hizmetler için ödeme olarak kullanılmak üzere yasal statü verildi.

Brezilya ile birlikte Panama, Paraguay, Honduras, Guatemala, Honduras ve Arjantin de kendi regülasyonlarını oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Arjantin’in Mendoza eyaleti, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmiş durumda.

Kripto piyasalarındaki kriz, web3 sektöründe büyük bir kırılganlığın ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Regülatörler, özellikle Terra ve FTX’in yaşadığı devasa çöküşün ardından, kripto varlıklara karşı çok daha temkinli yaklaşıyor.

Dünyanın geri kalanında da kripto regülasyonları, en önemli başlıklardan biri olarak ortaya çıkıyor. Japonya da kripto para birimleri için bir yasa tasarısı hazırlamak için çalışmalara başlamış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x