Yükleniyor...

Latin Amerika’nın İlk Bitcoin (BTC) ETF’i Onaylandı

Brezilya, ABD'yi geride bırakarak dünyada Bitcoin ETF'yi onaylayan ikinci ülke oldu.

bitcoin etf brezilya

Brezilya, ABD’yi geride bırakarak dünyada Bitcoin ETF’yi onaylayan ikinci ülke oldu. Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Latin Amerika’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonuna yeşil ışık yaktı.

QR Capital’ın Bitcoin ETF’si, Sao Paulo’da bulunan trilyon dolarlık B3 borsasında QBTC11 borsasında işlem görecek. Günlük olarak net varlık değerini (NAV) belirlemek için son derece saygın kripto para birimi karşılaştırması olan CME CF Bitcoin Referans Oranı kullanılacak.

İlk Bitcoin ETF’i 1 Milyar Doları Aştı

CVM kararının önemini vurgulamak için QR Capital, bunun dünyadaki dördüncü Bitcoin ETF’si olduğundan bahsediyor. Brezilya, üç tanesi bu yılın başlarında Kanada’da başlatıldıktan sonra ETF’i onaylayan ikinci ülke oldu.

Türünün ilk örneği olan Bitcoin ETF, Şubat ayında patlayıcı bir şekilde piyasaya sürüldü. AUM olarak şimdiden 1 milyar doları aştı.

ABD’de Saat İşliyor

Bitcoin, ABD’deki 5 trilyon dolarlık ETF pazarından henüz bir parça alamadı. Bu yılın başlarında, VanEck, NYDIG ve WisdomTree Investments tekliflerini ABD SEC’e sundu.

Bu haftanın başlarında, düzenleyici VanEck’in artık Federal Sicil’de bulunabilecek başvurusunu resmen kabul etti. SEC’in 9 Nisan’a kadar sürecek yorum döneminden sonra Mayıs ayı başlarında ilk kararını vermesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x