Yükleniyor...

Ledger CEO’sundan Güvenlik Açıklamaları

Kripto cüzdanı üreticisi Ledger, "Kurtarma" adlı isteğe bağlı ücretli bir özellik duyurdu.

ledger kripto cuzdani

Kripto cüzdanı üreticisi Ledger, “Kurtarma” adlı isteğe bağlı ücretli bir özellik duyurdu.

Şirketin yayınladığı yeni özellik, kullanıcıların kendi özel tohum cümlelerini yedeklemelerine ve geri yüklemelerine olanak tanıyor. Ancak bu duyuru, kripto topluluğunda sert eleştirilere neden oldu.

Ledger CEO’su Eleştirilere Açıklama Getirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ledger’in güvenlik unsurlarıyla ilgili endişelerin dile getirilmesi üzerine şirket, hizmetin lansmanını ertelemeye karar verdi. Baş teknoloji sorumlusu Charles Guillemet, Ledger‘in güvenilirliğini artırmak için açık kaynak yol haritasını hızlandırmak için çalışacaklarını duyurdu.

ledger

Ledger CEO’su Pascal Gauthier ise Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Ledger Recover’ın şirketin Recover protokolünün kodunu açık kaynaklı hale getirdiğinde başlayacağını belirtti. Gauthier, yeni hizmetin isteğe bağlı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Birçok kişi 24 kelimeyi yönetmeyi korkutucu veya karmaşık buluyor. Ledger Recover tamamen isteğe bağlı olarak tasarlandı ve bu kişilerin güvenlikten ödün vermeden güvenli kişisel gözetimi kolaylaştırmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.”

Gauthier’a göre, Ledger Recover’ın amacı, kripto sektörüne sonraki 100 milyon kullanıcıyı dahil etmek. Bununla birlikte, bu konsept, mevcut Ledger kullanıcılarının çoğunu rahatsız etti. Fireblocks’un güvenlik ürünleri başkanı Shahar Madar, Ledger Recover’ın Ledger müşterilerinin temel ideallerine aykırı olduğunu belirtti. Madar, “Bir kullanıcının tam özel anahtarını yalnızca bir tanımlama biçimiyle yepyeni bir cihaza kurtarmasına izin vermek, sağlayıcıların gizli anlaşma yapmasına ve uygun tanımlama ve yetkilendirme olmadan süreci başlatmasına olanak tanır” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x