Yükleniyor...

Ledger Kurucusundan “Avrupa Kendi Dijital Parasını Geliştirmeli” Çıkışı

Kripto sektörünün en büyük şirketlerinden olan Ledger'in kurucusu Éric Larchevêque, Capital’e konuştu ve dijital parala dönük görüşlerini paylaştı.

Ledger Kurucusundan 22Avrupa Kendi Dijital Parasını Geliştirmeli22 Çıkışı

Kripto sektörünün en büyük şirketlerinden olan Ledger’in kurucusu Éric Larchevêque, Capital’e konuştu ve dijital parala dönük görüşlerini paylaştı.

Avrupa’nın kendi dijital parasını geliştirmesi gerektiğini ifade eden Larchevêque, bunun hem Avrupa’ya hem de genel olarak Blockchain kullanımına fayda sağlayacağını ifade etti.

Larchevêque, dijital teknolojilerin hızla geliştiğini ve Avrupa’nın bu yönde artık bir adım atması gerektiğini söylerken, dijital ödeme sistemlerine de değindi. Ledger kurucusuna göre Avrupa’da geliştirilecek bir dijital Euro projesi kıta genelindeki ödeme işlemlerini ciddi anlamda iyileştirecek potansiyele sahip.

Larchevêque, röportajında ayrıca Bitcoin’den ve Bitcoin’in bazı sekliklerine de değindi. Bitcoin fiyatının yüksek volatiliteli olduğunu kaydeden Larchevêque, yüklü miktarlarda para göndermek için Bitcoin’in çok kullanışlı olmadığını söyledi. Ona göre Blockchain teknolojisinin hala ana akıma girmemiş olmasının nedenlerinden biri de tam olarak bu.

Ledger kurucusuna göre Avrupa’nın dijital Euro geliştirmesi hem Avrupa genelindeki ülkeler hem Blockchain hem de Bitcoin için olumlu bir adım olabilir. Böyle bir projenin Blockchain’i ana akımın bir parçası haline dönüştüreceğini düşünen Larchevêque, bunun Bitcoin’i iyi yönde etkileyeceği görüşünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner