Yükleniyor...

Lefkoşa Üniversitesi’nde “Dijital Para Birimlerine Giriş” Master Programı

Lefkoşa Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde dijital para tarihine bir imza atarak öğrenim ödemelerini Bitcoin ile kabul etmeye başlamıştı

Lefkoşa Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde dijital para tarihine bir imza atarak öğrenim ödemelerini Bitcoin ile kabul etmeye başlamıştı. Şimdi ise üniversite, çevrimiçi olarak “Dijital Para Birimlerine Giriş” dersini, ücretsiz bir şekilde verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dersi verecek olan öğretim görevlileri ise, Bitcoin ve kriptopara dünyasının önemli ismi Andreas Antonopoulos ve Antonis Polemitis olacak. Dersi almak için ön koşul olarak ise Mr. Antonopoulos’un, “Mastering Bitcoin” kitabı bulunuyor. Andreas Antonopoulos, “Lefkoşa Üniversitesi’ndeki çalışma arkadaşlarımla bu dersi vereceğim için çok mutluyum. Bitcoin ağı ve Bitcoin’le ilgili genel ve detaylı bilgileri paylaşarak, bu konudaki bilgi eksikliğini gidermek, mükemmel bir fırsat.”

Bitcoin ve bağımsız para birimlerini çok yakından takip eden Lefkoşa Üniversitesi’nin, ilk aşaması 15 Mayıs’ta başlayacak olan eğitimi süresince öğrenciler; dijital para birimlerinin teknik özellikleri, yasallaşma süreci, düzenlemeler, ekonomik avantajları hakkında bilgi edinecekler. Ethereum ve ülkelerin dijital para birimlerine karşı duruşu gibi güncel konularda da bilgi verilecek olan bu eğitim, çevrimiçi olarak ve kampüs içi olarak alınabilecek.

Program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x