Yükleniyor...

Level Finance Hacker’ı 1 Milyon Dolarlık BNB Taşıdı!

DeFi finans platformu olan Level Finance'ın hacker'ı, 1 milyon dolarlık BNB'yi Tornado Cash'e taşıdı.

Nomad Hackerlara Yuzde 10 Odul Verecek

DeFi finans platformu olan Level Finance’ın hacker’ı, 1 milyon dolarlık BNB’yi Tornado Cash’e taşıdı.

BNB Akıllı Zincir tabanlı bir merkeziyetsiz (DeFi) platform olan Level Finance, 2 Mayıs’ta saldırıya uğradı. Zinciriçi verilere göre, bilgisayar korsanı 1 milyon doların üzerinde BNB çaldı. Fonları harekete geçiren hacker, Level Finance için tehlike çanlarını çalmaya başladı. Blockchain güvenlik firması Peckshield’ın bir sosyal medya paylaşımına göre, hacker çalınan tüm fonları, Tornado Cash’e taşıdı. Kripto varlıkları, haberin yazımı itibariyle 1,05 milyon dolara denk geliyor.

1fc5fa4c9ed3eb91b4cb3a98551b160ff7368e81

Level Finance’de Belirsizlik Hakim

Şirket, kayıplarını geri almak konusunda herhangi bir resmi plan açıklamadı. Ek olarak bir hata ödül programı duyurmak dışında herhangi bir ilerleme kaydetmedi. Level Finance, 10 Mayıs’ta “kritik güvenlik açıkları için” 1 milyon dolara kadar ödül veren bir program duyurdu. Ayrıca Level Finance, akıllı sözleşmelerini aynı gün bug bounty platformu Immunefi’ye ekledi.

Level Finance, daha önce hacker’ın yaklaşık 214.000 LVL jetonunu ele geçirdiğini ve bunları 3.345 BNB ile takas ettiğini duyurmuştu. Aynı zamanda ekip, düzeltmenin saldırıdan 12 saat sonra devreye alınacağını duyurdu. Transfer hareketleriyle gündeme damga vuran Level Finance hacker’ı, piyasada büyük bir korku yarattı.

1111

Level Finance istismarcısı 1 milyon dolarlık BNB’yi Tornado Cash’e taşıdı

BNB Akıllı Zincir tabanlı bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olan Level Finance, 2 Mayıs’ta saldırıya uğradı. Zincir içi verilere göre, bilgisayar korsanı 1 milyon doların üzerinde BNB çaldı ve şimdi fonları taşıyor.

Blockchain güvenlik firması Peckshield’ın bir tweet’ine göre, istismarcı çalınan tüm fonları, 3.345 BNB’yi popüler kripto karıştırıcı Tornado Cash’e taşıdı. Varlıklar, yazı yazıldığı sırada 1,05 milyon doların üzerindedir.

Level Finance daha önce istismarcının platformun ana hizmet varlığı olan yaklaşık 214.000 LVL jetonunu ele geçirdiğini ve bunları 3.345 BNB ile takas ettiğini duyurmuştu. Ekip, düzeltmenin saldırıdan 12 saat sonra devreye alınacağını duyurdu.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Temasek, başarısız FTX yatırımından sorumlu personel için tazminatı azaltıyor

10 Mayıs’ta Level Finance, “kritik güvenlik açıkları için” 1 milyon dolara kadar ödül veren bir hata ödül programı duyurdu. DeFi platformu, akıllı sözleşmelerini aynı gün bug bounty platformu Immunefi’ye ekledi.

Şirket, kayıp madeni paraları geri almak için herhangi bir resmi plan açıklamadı ve bir hata ödül programı duyurmak dışında herhangi bir ilerleme kaydetmedi.

Level Finance ayrıca crypto.news’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.

Üstelik bu, BSC ağındaki ilk saldırı değil.

Geçen ay, OceanLife (OLIFE) belirteci de BSC blok zincirinde kullanıldı ve bu da %100 değer kaybına neden oldu.

Ocak 2022’de bir bilgisayar korsanı, BSC tabanlı kripto platformu Qubit Finance’i hackledikten sonra 80 milyon dolar değerinde BNB çaldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x