Yükleniyor...

LG Electronics, Hedera Tabanlı Kripto Cüzdan Çıkarıyor

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG Electronics, Hedera tabanlı kripto cüzdan uygulamasını piyasa sürmeye hazırlanıyor.

LG Electronics Hedera Tabanli Kripto Cuzdan Cikariyor

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG Electronics, Hedera tabanlı kripto cüzdan uygulamasını piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında LG, rakip Samsung Electronics’in benzer bir hamlesini takiben, akıllı televizyon ürünlerine NFT platform özelliklerini ekleyeceğini duyurmuştu. Kripto sektörüyle bağlantısını koparmayan şirket, yeni bir hamle daha yapıyor.

LG, Kripto Cüzdan Uygulamasını Yılın Sonlarına Doğru Çıkaracak

LG NFT

LG, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde Wallypto adlı ilk kripto cüzdan uygulamasını piyasaya sürmeyi planlıyor.

Forkast‘ta yer alan habere göre LG, Ağustos ayından bu yana geliştiricilerle uygulamanın beta testini yürütüyor ve son doğrulama aşamasında. Wallypto olarak adlandırılan kripto cüzdan, Hedera Hashgraph Blockchain tabanını kullanıyor. Şu anda Hedera’nın HTS tokenlerini destekliyor, ancak resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra destekleyici ağların ve token listesinin genişlemesi bekleniyor.

Tüm bunlara ek olarak, Wallypto’nun, şirketin Nesnelerin İnterneti (IoT) platformu LG ThinQ üzerine kurulu ürünler gibi LG’nin bazı elektronik cihazlarıyla bağlantılı olabileceğini bildiriliyor.

Bir LG yetkilisi, konu hakkında şunları söyledi:

“Şirket, uygulamanın pratik faydasına henüz karar vermedi, ancak ortaya çıkan teknolojik kullanım durumlarına hazırlanma aşamasında”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner