Yükleniyor...

LG’nin Yeni Sistemi, Yiyecek Almak İçin Yüz Taraması Getiriyor

Güney Koreli teknoloji devi LG Corporation'ın IT (bilişim teknolojileri) kolu olan LG CNS, bugün şirket kafeteryalarından birinde yüz tanımayı kullanarak dijital para birimi ödeme sistemini test ettiklerini açıkladı.

lg cns payment for food

Güney Koreli teknoloji devi LG Corporation’ın IT (bilişim teknolojileri) kolu olan LG CNS, bugün şirket kafeteryalarından birinde yüz tanımayı kullanarak dijital para birimi ödeme sistemini test ettiklerini açıkladı.

Resmi duyuruya göre yeni hizmet; yapay zeka (AI), bulut ve blockchain teknolojilerini birleştirerek müşterilerin yüzlerini tanımak için AI yazılımı kullanıyor. Müşterinin yüzü tarandıktan sonra, sipariş edilen yiyeceğe ilişkin ödemeler hesaplanıyor ve önceden kayıtlı bir blockchain tabanlı topluluk para birimi kullanılarak otomatik olarak yapılıyor.

Yüz Tanıma Ödemenin Geleceği Mi?

Şirket, yüz tanımaya dayalı ödemelerin, koronavirüs salgını sırasında akıllı etiketlerden veya QR kodlarından daha uygun olduğuna inanıyor, zira herhangi bir fiziksel temas gerektirmeden kullanılabiliyorlar.

Şu anda şirketin ofislerinden sadece biri denemeye katılıyor, ancak LG CNS bu hizmeti daha fazla şirket içi kafeterya ve mağazasına genişletmeyi planlıyor.

Nisan ayının başlarında LG CNS, şirketin Seul merkezinin girişinde yapay zeka destekli bir yüz tanıma erişim sistemi başlatmıştı. Şirkete göre, bu sistem çalışanların yüzlerini koruyucu maskeler altında bile tanıyabilir; aynı zamanda maskesini düzgün giymeyen insanların girişi de reddedebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner