Yükleniyor...

Li Kariyer Değişikliğine Gidiyor

Çin'in ünlü Bitcoin yatırımcısı Li Xiaolai, pazar günü yaptığı duyuruda gelecekte blok zinciri ile alakalı herhangi bir çalışması olmadığını belirtti.

li bitcoin yatirimlarini durduruyor

Çin’in ünlü Bitcoin yatırımcısı Li Xiaolai, pazar günü yaptığı duyuruda gelecekte blok zinciri ile alakalı herhangi bir çalışması olmadığını belirtti. Çin’de ve kripto para topluluklarında şaşkınlık yaratan bu açıklamanın ardından Li, detayları paylaştı.

Li şuanda Çin’in en büyük Bitcoin yatırımcılarından birisi. Li, blok zinciri alanında ki sahtekar aktörlerden memnun olmadığını ve bu durumdan aşırı derecede sıkıldığı belirtti.

Li, Çin’in sosyal medya ağı olan Weibo’da üzerinden bu açıklamaları yaptı ve şunu da ekledi: “Li Xiaolai’yi bir proje ile ilgilendiğini duyarsanız (ki bilgim olmayan sayısız projede adım geçti) bunu göz ardı edin. Kısa zaman içerisinde bir kariyer değişikliğine gitmeyi planlıyorum.”

Li: “Hileli aktörler hakkında piyasada ki yatırımcıları bir kez daha uyarıyorum. Özellikle 2017 yılında İlk Para Teklifinin (ICO) patlamasının ardından ismim birçok şirket ile ilişkilendirildi. Adımın geçtiği ve skandala karışan firmalarla veya projeler ile hiç bir ilgim bulunmamaktadır.”

“Kariyer değişikliği yapmak istiyorum ve bu değişim için birkaç yıl harcamayı planlıyorum. Şuanda kafamda net bir sektör yok. Uzun vadede blok zinciri teknolojisi hakkında konuşmam gerekirse sektör ile ilgili hala da iyimser düşünüyorum.”

Çin’de hem ICO’lar hemde kripto para birimlerine yatırım yapmak ve kullanmak yasaklanmış durumda. Li ise bu yasaklamayı olumlu bulmakla birlikte hatta savunmuştu.

Coinkolik Yorumu

Muhtemelen kripto para piyasasından çıkışının sebebi de bu. Hükümet ile arasını bozmak istemiyor çünkü Li bu sektörden kazandığı paralar ile Çin’de önemli yatırımlar yaptı. Hükümet’in ise gözüne girmek için bu saçma yasaklama kararını savunuyor da olabilir. Bizce Li’nin kripto para sektöründen çıkması çok büyük bir olay değil fakat topluluklarda bu konu detaylı bir şekilde tartışıldığı ve gündem olduğu için haberini yaptık.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner