Yükleniyor...

Libra Başkanı David Marcus, Bitcoin’i Para Birimi Olarak Görmüyor

Facebook’un Libra Projesi Başkanı David Marcus, Bitcoin’i bir para birimi olarak görmediğini dile getirdi.

david marcus

Facebook’un Libra Projesi Başkanı David Marcus, Bitcoin’i bir para birimi olarak görmediğini dile getirdi. Marcus bu sözlerini New York’taki New York Times DealBook Konferansında ifade etti. Başkan, Bitcoin’in dijital altın olarak kabul edilebileceğini ancak işlemler için iyi bir para birimi olmadığını söyledi.

Libra Projesi Başkanı’na göre Bitcoin’i yatırım yapmak için kullanabiliriz ama bunun dışında bu para biriminin sürekli olarak yaşadığı iniş ve çıkışlar, onu sınır ötesi para alma ve gönderme işlemleri için uygun bir seçim yapmıyor. Marcus, “Bu oynaklığı nedeniyle aslında büyük bir değişim ortamı değil” diyor. Kripto para dünyası, Facebook’un Libra Projesi ve Calibra Dijital Cüzdanı ile hedeflediği önemli bir pazar. Bitcoin’den farklı olarak, Libra’nın değeri ABD doları ve Euro gibi para birimlerine bağlanacak ve bu durum istikrarlı kalmasına yardımcı olacaktır.

Başkan, Bitcoin’in düzenlenmemesinin kilit nedeni olarak, değişim aracı olarak algılanmamasını gösterdi. Libra’nın Başkanı, “İnsanlar, değişken olduğu için para ödemek amacıyla Bitcoin dijital para birimi gibi bir birim kullanmıyorlar. Bitcoin tamamen farklı bir amaca hizmet ediyor” diye konuştu.

Marcus Altyapı Vurgusu Yaptı

İlginç bir şekilde, eğer farklı şeyler yapacaksa, Marcus dünyada en çok ihtiyacı olan insanlar için para taşıma amacıyla yeni bir altyapı oluşturmanın faydalarını vurguladı. Özellikle isim vermemekle birlikte, “para” yaratma fikrinin bu konuyu konuşmak için birçok insana ilham verdiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x