Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Libra Başkanı David Marcus, Bitcoin'i Para Birimi Olarak Görmüyor

Libra Başkanı David Marcus, Bitcoin’i Para Birimi Olarak Görmüyor

ABONE OL:google-news

Facebook’un Libra Projesi Başkanı David Marcus, Bitcoin’i bir para birimi olarak görmediğini dile getirdi. Marcus bu sözlerini New York’taki New York Times DealBook Konferansında ifade etti. Başkan, Bitcoin’in dijital altın olarak kabul edilebileceğini ancak işlemler için iyi bir para birimi olmadığını söyledi.

Libra Projesi Başkanı’na göre Bitcoin’i yatırım yapmak için kullanabiliriz ama bunun dışında bu para biriminin sürekli olarak yaşadığı iniş ve çıkışlar, onu sınır ötesi para alma ve gönderme işlemleri için uygun bir seçim yapmıyor. Marcus, “Bu oynaklığı nedeniyle aslında büyük bir değişim ortamı değil” diyor. Kripto para dünyası, Facebook’un Libra Projesi ve Calibra Dijital Cüzdanı ile hedeflediği önemli bir pazar. Bitcoin’den farklı olarak, Libra’nın değeri ABD doları ve Euro gibi para birimlerine bağlanacak ve bu durum istikrarlı kalmasına yardımcı olacaktır.

Başkan, Bitcoin’in düzenlenmemesinin kilit nedeni olarak, değişim aracı olarak algılanmamasını gösterdi. Libra’nın Başkanı, “İnsanlar, değişken olduğu için para ödemek amacıyla Bitcoin dijital para birimi gibi bir birim kullanmıyorlar. Bitcoin tamamen farklı bir amaca hizmet ediyor” diye konuştu.

Marcus Altyapı Vurgusu Yaptı

İlginç bir şekilde, eğer farklı şeyler yapacaksa, Marcus dünyada en çok ihtiyacı olan insanlar için para taşıma amacıyla yeni bir altyapı oluşturmanın faydalarını vurguladı. Özellikle isim vermemekle birlikte, “para” yaratma fikrinin bu konuyu konuşmak için birçok insana ilham verdiğini söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar