Yükleniyor...

Lider Varlık Yönetimi Firmasının CEO’su Bitcoin Konusunda Fikrini Değiştirdi

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firmasının yöneticisi, dünyanın ilk kripto para birimine olumlu bakıyor.

Lider Varlik yonetimi firmasinin CEOsu Bitcoin Konusunda Fikrini Degistirdi

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firmasının yöneticisi, dünyanın ilk kripto para birimine olumlu bakıyor.

Salı günü CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’in birçok insanın “dikkatini çektiğini” ve kripto para piyasasının diğerlerine kıyasla hala nispeten küçük olduğunu söyledi.

CNBC, Salı günü Dış İlişkiler Konseyi’ndeki eski İngiltere Bankası Başkanı Mark Carney ile konuşan Fink, yeni ortaya çıkan kripto para birimi varlık sınıfının muhtemelen “küresel bir piyasa varlığına” dönüşebileceğini söyledi.

Rapora göre Fink, bir dijital para birimine sahip olmanın ABD doları üzerinde gerçek bir etkiye sahip olduğu söyledi. Ayrıca şu soruyu da gündeme getirdi: “Doların rezerv para birimi olarak ihtiyacını değiştiriyor mu?”

Yorumlar, geleneksel finans sektörünün büyüklüğü düşünüldüğünde hala nispeten az ancak varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e tahsis eden milyarder hedge fonu yöneticileri Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor Jones II’ de benzer görüşleri paylaşıyor.

Kara Para Aklama Aracından Altın Rakibine

Ekim 2017’de Fink, Bitcoin’i bir “kara para aklama aracı” olduğunu söyleyerek eleştirmişti:

“Bitcoin, dünyada kara para aklamaya ne kadar talep olduğunu gösteriyor. Hepsi bu.”

Kasım 2018’de ise yasal olmadığını iddia etmişti:

“Paranın nereye gittiğine dair bir fikirleri yoksa hiçbir hükümetin buna izin vereceğini sanmıyorum.”

Fink’in Bitcoin’deki u dönüşü, BlackRock CIO’su Rick Rieder’in, dünyanın en büyük kripto para biriminin “büyük ölçüde” altının yerini alabileceğini söylemesinin ardından gerçekleşti

Yöneticilerin websitesine göre BlackRock, 7.4 trilyon dolardan fazla yönetilen varlıkla dünyanın en büyük varlık yöneticisi konumunda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner