Yükleniyor...

Lightning Labs, BRC-20 Problemine El Uzattı

Lightning Labs, Bitcoin ağını tıkayan BRC-20 problemini çözmek için Lightning Network'e yeni bir güncelleme getirdi.

BRC 20

Lightning Labs, Bitcoin ağını tıkayan BRC-20 problemini çözmek için Lightning Network‘e yeni bir güncelleme getirdi.

Kripto ekosisteminde neredeyse her dönem yeni bir furya oluşmaya başladı. Memecoin‘ler, metaverse’ler, NFT‘ler ve daha birçok farklı kategori hayatımıza girmeye başladı. Son dönemlerin yeni furyası da BRC-20 token’ları oldu. Bitcoin ağında oluşturulan bu token’lar, kısa sürede popülerlik kazandı. Ancak BRC-20‘ler, ağdaki işlem sıklığı nedeniyle Bitcoin’in tıkanmasını sağlamıştı.

Lightning Network’ün arkasındaki geliştirici olan Lightning Labs, bu durumu çözecek yeni bir güncellemeye imza attı.

Lightning Labs, BRC-20 Tıkanıklığına Çare Üretiyor

Lightning Network‘ün geliştiricisi olan Lightning Labs, son dönemin yeni furyası BRC-20‘lere el uzattı. Geliştirici ekip, BRC-20 token’ları nedeniyle yavaşlayan Bitcoin ağına değindi. Lightning Labs, Bitcoin ağındaki token basımının ve veri yazmanın verimsiz olduğunu ileri sürdü. Doğrudan blok alanına verilerin yazıldığı geleneksel yöntemi hantal bulan ekip, yeni bir güncelleme yayınladı.

bitcoin agi

Lightning Labs‘ın yayınladığı Taproot Assets Protocol‘ün yeni sürümü, BRC-20 token’larının daha verimli basılmasını sağlamak için çıkarıldı. Geliştirici ekip, yeni sürümün maksimum zincir dışı çalışacak şekilde tasarlandığını belirtti.

Ayrıca Lightning Labs, BRC-20 token’ları konusunda hizmet veren tüm cüzdan ve borsaların, Lightning Network‘ü yakında kullanabileceklerinin sinyalini verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner