Yükleniyor...

Lightning Network Bitcoin Kapasitesi Yüzde 62 Arttı

CoinGecko’nun 2019 için yakın zamanda yayınlanan yıllık raporunda, analist ekibi Lightning Network istatistiklerini gözden geçirdi.

Lightning Network bitcoin

CoinGecko’nun 2019 için yakın zamanda yayınlanan yıllık raporunda, analist ekibi Lightning Network istatistiklerini gözden geçirdi. Rapor, çoğunlukla Lightning Network’ün Bitcoin açısından kapasitesine ve ağdaki düğüm sayısına odaklanırken, önümüzdeki yıl için bazı tahminler içeriyordu.

Lightning Network Kapasitesi 854 BTC Oldu

CoinGecko’ya göre Lightning Network kapasitesi, geçen yıl 526 BTC iken bu yıl 854 BTC’ye çıkarak 2019’da yüzde 62 arttı. Ayrıca, Lightning’in ağ kapasitesinin geçen yıl Mayıs ayında zirve yaptığı ve  bin 100’den fazla BTC’nin Lightning Network’e kilitlendiği raporda yer aldı. Raporda, 2020’de Lightning Network’ü daha fazla benimseyeceğimizi söyleyen Blockstream CSO’su Samson Mow’un tahminleri de yer aldı. Ayrıca, ağdaki kanal sayısı ve Bitcoin kapasitesi gibi metriklerin daha fazla kullanıcı avantaj sağladığı için düşeceğini söyledi.

Rapor, yıl boyunca düğümlerde iki kat artış görmesine rağmen, kazancın çoğunun yılın ilk yarısında nasıl yapıldığına dikkat çekti. Yıl ortası notundan sonra büyümenin önemli ölçüde yavaşladığı, ancak yükseliş eğilimini koruduğu görülmüştür.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner