Anasayfa Bitcoin Haberleri Lightning Network Bitcoin Kapasitesi Yüzde 62 Arttı

Lightning Network Bitcoin Kapasitesi Yüzde 62 Arttı

ABONE OL:google-news

CoinGecko’nun 2019 için yakın zamanda yayınlanan yıllık raporunda, analist ekibi Lightning Network istatistiklerini gözden geçirdi. Rapor, çoğunlukla Lightning Network’ün Bitcoin açısından kapasitesine ve ağdaki düğüm sayısına odaklanırken, önümüzdeki yıl için bazı tahminler içeriyordu.

Lightning Network Kapasitesi 854 BTC Oldu

CoinGecko’ya göre Lightning Network kapasitesi, geçen yıl 526 BTC iken bu yıl 854 BTC’ye çıkarak 2019’da yüzde 62 arttı. Ayrıca, Lightning’in ağ kapasitesinin geçen yıl Mayıs ayında zirve yaptığı ve  bin 100’den fazla BTC’nin Lightning Network’e kilitlendiği raporda yer aldı. Raporda, 2020’de Lightning Network’ü daha fazla benimseyeceğimizi söyleyen Blockstream CSO’su Samson Mow’un tahminleri de yer aldı. Ayrıca, ağdaki kanal sayısı ve Bitcoin kapasitesi gibi metriklerin daha fazla kullanıcı avantaj sağladığı için düşeceğini söyledi.

Rapor, yıl boyunca düğümlerde iki kat artış görmesine rağmen, kazancın çoğunun yılın ilk yarısında nasıl yapıldığına dikkat çekti. Yıl ortası notundan sonra büyümenin önemli ölçüde yavaşladığı, ancak yükseliş eğilimini koruduğu görülmüştür.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

960BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,821TakipçilerTakip Et
874AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar