Yükleniyor...

Lightning Network Yeni Bir Güncelleme Aldı

Bitcoin (BTC) protokolü Lightning Network yeni bir güncelleme alıyor.

Lightning network yeni güncelleme alıyor

Bitcoin (BTC) protokolü Lightning Network yeni bir güncelleme alıyor. Lightning Labs tarafından yapılan açıklamaya göre lnd v0.10-beta güncellemesi hazır.

Aslında, bu, Bitcoin (BTC) hayranları için heyecan verici bir zaman. Çünkü gezegen ekonomisindeki son gelişmeler halving ile birleştiğinde, iş sektörlerine güven kalitesi getirdi. İşleri iyi hale getirmek için, Lightning Labs, ağa bir dizi heyecan verici güncellemeyi sunan lnd v0.10-beta’yı başlattı.

Yeni lnd v0.10-beta ile kullanıcılar artık Çok Yollu Ödemeler (Multi Path / MPP) kullanabilecek. MPP özelliği daha önceki sürümde sadece işlem almayı sağlıyor, işlem gönderimini sağlamıyordu. Bitcoin sahipleri bu özellik sayesinde daha büyük çaplı işlemler yapabilecek.

lnd v0.10-beta, 16.7 milyon satoshi (0.167 BTC) genişletilmiş maksimum ödeme boyutu sunuyor. Bu, önceki sürümde yer alan yalnızca 4.2 milyon satoshi (0.042 BTC) boyutuyla karşılaştırıldığında kritik bir gelişme.

Grup, lnd v0.10-beta sürümünün, bir kanal kapatma işlemi iletildikten sonra ücretlerin belirlenebilmesi için bağlantı çıktılarını kullanan başka bir Bağlantı Taahhüt Biçimi içerdiğini söylüyor. Çapa Taahhüt Formatı, kullanıcılara artık bir kanalı erken kapatmaya zorlamak için ücret konusunda pazarlık yapmaları gerekmediğinden daha fazla kolaylık sunuyor.

İmza Desteği

Benzer şekilde, lnd v0.10-beta, kullanıcıları yeni Lightning kanallarını doğrudan donanım cüzdanlarından veya dış cüzdanlarından, örneğin Electrum ve PSBT (Partially Signed Bitcoin Transactions) biçimini destekleyen diğer cüzdanlardan finanse etme konusunda güçlendiren Kısmen İmzalı Bitcoin İşlem özelliğini destekler.

Hepsi bu kadar değil, Lightning Labs, aynı şekilde hata düzeltmeleri gibi lnd v0.10-beta’nın mimari iyileştirmeler, mühendis yükseltmeleri, daha iyi koruma ve güvenlik de dahil olmak üzere birkaç farklı yükseltmeyi içerdiğini açıkladı. Dünyanın henüz Covid-19 pandemisini atlatamadığı için ekip, Bitcoin ekosisteminden bireylerle daha fazla bağlantı kurmak için önümüzdeki haftalarda yeni bağlantılar yayınlamayı planladığını söylüyor.