Yükleniyor...

Lihtenştayn Üniversitesi Sertifikalı Blockchain Eğitimi Verecek

Lihtenştayn merkezli özel bir finans kuruluşu olan Bank Frick, Lihtenştayn Üniversitesi ile ortaklık yaparak Blockchain ile ilgili bir projeye sponsor oldu.

Sertifikalı Blockchain Programı

Lihtenştayn merkezli özel bir finans kuruluşu olan Bank Frick, Lihtenştayn Üniversitesi ile ortaklık yaparak Blockchain ile ilgili bir projeye sponsor oldu. Bank Frick, bu şekilde 20. yıldönümünü kutlayacağını duyurdu.

Önümüzdeki yıldan başlayarak Bank Frick, Liechtenstein Üniversitesi’nde çeşitli DLT ile ilgili araştırma projelerini finanse edecek. Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) odaklı sponsorluk, üniversite öğrencileri için beş yıl boyunca aktif olacak.

1998’de kurulan Bank Frick, Liechtenstein Prensliği’nin çeşitli endüstrilere en yeni teknolojiyi entegre etmesine yardımcı olmak için üniversitenin Blockchain ve fintech odaklı programını desteklemeye karar verdiğini söylüyor.

Bank Frick ve Liechtenstein Üniversitesi arasındaki bu ortak girişim, üniversitenin Maliye Enstitüsü’nde bir Blockchain yetkinlik merkezi kurmayı da içeriyor. Şu anda enstitü, fintech için genel bir sertifika programı sunuyor ve aynı zamanda Blockchain ile ilgili teknolojiler adına bir sertifikasyon alanı geliştirmeyi planlıyor.

Yardımcı Doçent Dr. Martin Angerer, fintech kursları için müfredat hazırlama görevini üstlendi. Angerer, artık Blockchain, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere daha fazla kurs ve sertifika programı sunmaya odaklanacak.

DLT ve kripto para ile ilgili sertifikasyon programlarının ana hedeflerinden biri öğrencileri yeni gelişen Blockchain endüstrisindeki işlere hazırlamak. Derslerin ön koşulları, geleneksel finansal hizmetler sektöründe uygun geçmişe sahip (akademik ve profesyonel) katılımcıları kapsıyor. Öğrencilerin sertifikayı alabilmek için sunulan derslerin yüzde 75’ine katılmaları gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner