Yükleniyor...

LINK ve ADA Fiyatındaki Önemli Gelişmeler: Daha Fazla Düzeltme Sinyali mi?

Kripto para piyasası, Bitcoin'in geçen ay 12.

LINK ve ADA Fiyatindaki Onemli Gelismeler Daha Fazla Duzeltme Sinyali mi

Kripto para piyasası, Bitcoin’in geçen ay 12.500 dolara ve Ethereum’un da lider varlığı takiben 440 dolara ulaştığı muazzam rallinin ardından şu anda çok önemli bir noktada.

Bitcoin, ayın başından bu yana fırtınalı bir ralli yaşadı ve peşinden kripto para piyasasının geri kalanını sürükleyerek, yıllık 12.500 dolar gibi etkileyici bir seviyeye yükseldi.

12.500 dolardan gelen son reddedilme dikkate alınması gereken bir düşüş vakası olsa da, eToro piyasa analisti Simon Peters, kripto para birimleri hakkında konuşma “artışının”, piyasayı yukarı doğru yönlendirmeye devam edeceğine inanıyor.

“12.000 dolara doğru başka bir artış görürsek ve Bitcoin uzun bir süre boyunca bu seviyenin üzerinde kalabilirse, yatırımcılar bir sonraki direnç seviyesi olarak 14.000 dolara bakabilirler.”

Financial Times ve Grayscale’in kısa süre önce yayınlanan, bir tam sayfalık reklamdan da anlaşılacağı üzere; kripto para varlıkları hakkında tekrar konuşmak için açıkça bir ilgi gözleniyor.

Ayrıca, özellikle DeFi projelerinin, getiri çiftçiliğinin ve Uniswap gibi merkezi olmayan borsaların popülaritesinin artması ışığında; son zamanlarda altcoin’lere çok fazla odaklanılıyor gibi görünüyor.

Chainlink’te Ufukta Düzeltme mi Var?

Kripto para yorumcusu David Derhy, Chainlink gibi altcoin’lerin aşırı değerli kaldığını ve önümüzdeki günlerde daha fazla düzeltmenin olabileceğini tahmin ediyor.

“Altcoin’lerin geri çekilme yaşamadan önce son derece yüksek hızla uçtuğunu defalarca gördük. Geçen hafta yaşanılanlar da bir istisna değildi. Chainlink gibi en iyi performans gösteren kripto paralar, epey mesafe kat ettikten sonra birkaç adım geri attı. Varlığın geçen hafta 19 dolara ulaştığı göz önüne alındığında, geri çekilmesi anlaşılabilir. Buna rağmen, bu parayı hala aşırı değerli buluyorum.”

Şöyle ekledi:

“Uygun bir değer nedir sizce diye soracak olursanız, 8 doların altında bir değer olarak görüyorum. Bana göre son haftalarda gördüğümüz büyük artış, yatırımcıların ciddi bir FOMO (fırsat kaçırma korkusu) vakasından kaynaklanıyor. Yaz mevsiminden çıkıp insanlar normal hayatlarına döndükçe, geri çekilmenin devam ettiğini de görebiliriz.

Belki altcoin’lerde elde ettikleri kârın bir kısmını alacaklar -tekrarlamak gerekirse, Chainlink ve ADA sırasıyla %850 ve %293 arttı!”

Chainlink (LINK) Fiyatındaki Son Gelişmeler

Kripto para piyasasının en büyük 5. kripto para birimi olan Chainlink (LINK), son zamanlarda düşüş yaşamaya devam ediyor. LINK, sadece bir hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ancak o zamandan beri, düzeltme yaşamaya başladı ve Bitcoin’in düşüşüyle ​​birleşince, %28 oranında düşüş yaşadı. LINK, yazının yazıldığı sırada 15.171 dolardan işlem görmekteydi. Analist Crypto Michael’e göre LINK’in 14-14.5 dolar seviyesinde tutunması halinde, tekrar 17 dolar ve üzerine çıkabilir.

Yükselişin Sebepleri

LINK son 2 haftada, piyasa değerlemesine göre en üst sıradaki 50 kripto paradan daha iyi bir performans gösterdi ve %60’ın üzerinde pozitif bir fiyat değişikliği kaydetti. LINK’in bu büyük adımı, Bitcoin ile mükemmel korelasyonuyla bağlantılıdır.

Yükselişin arkasındaki temel ölçütlerden bazıları, kısa sürede adres sayısındaki eşi görülmemiş artışı içerir. Chainlink, 1 Ocak 2020’de 970’ten 13 Temmuz 2020 itibarıyla 14.255’e aktif adreslerde %1500 artış kaydetti. Borsalarda depolanan LINK sayısı aynı dönemde %16 veya 14 milyon azalmış olsa da, sıfır bakiye ikiye katlandı.

Framework Ventures’ın Kurucu Ortağı Michael Anderson, fiyattaki artışı projenin DeFi alanındaki ölçeklendirilmiş kullanımına bağladı,ancak bunun başka bir pump ve dump durumu olabileceği gerçeği reddedilmedi. Son birkaç ayda fiyatı yükselten temel faktör olarak, LINK’in artan kullanımı ve Chainlink ekosisteminin çok makul bir büyümesi görülüyor.

Cardano (ADA) Fiyatındaki Önemli Gelişmeler

Analist Denys Serhiichuk’a göre ADA’da fiyat değişiklikleri yaşansa da yükseliş görülebilir. ADA’da geçen haftadan itibaren fiyat değişikliği %12 oranında düşüşe neden oldu. Cardano (ADA) şimdi durumu tersine çevirmek üzere. Ticaret hacmi düştü, bu da yakında bir sıçrama olabileceği anlamına geliyor. Ek olarak, yüksek likidite seviyesi de bunu teyit etmektedir. Özetlemek gerekirse, boğalar Cardano (ADA) fiyatını önümüzdeki hafta 0.1324 dolara en yakın desteğine geri getirebilir. Yazının yazıldığı sırada ADA, 0,122 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner