Yükleniyor...

LINK, XRP, UNI ve YFI Analizi: 25 Eylül 2020

Kripto para piyasası güne yeşil alanda başladı.

analiz 25 eylul

Kripto para piyasası güne yeşil alanda başladı. Yazının yazıldığı sırada ilk 20’de yer alan tüm kripto para birimleri bazıları için ufak da yükseliş yaşadı. Peki son zamanların en merak edilen ve popüler olan kripto para birimlerinde durum ne? Chainlink (LINK), Ripple (XRP), Uniswap (UNI) ve yearn.finance’ın (YFI) durumunu analizlerden derledik.

Chainlink (LINK)

LINK, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinden bu yana düşüş yaşıyordu. Hatta LINK’in bu düşüşü, kripto para biriminin karşısında duranların da ekmeğine yağ sürmüş oldu. Fakat lider DeFi token’ı ufak da olsa yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 9.85 dolardan işlem görüyordu. LINK, önceki gün 7 dolara kadar gerilemişti. CoinMarketCap verilerine göre ise son 24 saatte yaklaşık %20 oranında artış yaşadı.

LINK
Kaynak: Bitcoin Jack

Kripto para biriminin cansız fiyat hareketi, teknik görünümüne ciddi bir darbe indirdi, ancak bir gecede görülen düşük seviyelerden görülen toparlanma hala uzun vadeli bir dip noktası olarak kabul edilebilir. Analist Bitcoin Jack, LINK’in 7.40 dolara verdiği güçlü tepki hakkında konuşurken, bunun bir trendin tersine dönmesine işaret edebileceğinin görüldüğünü açıkladı. Jack, şunları söyledi:

“Kurulumunuz başarısız olduğunda ve fiyat istemediğiniz yerde [hareket etmeye] başladığında daha sonra başabaş noktasında çıkma şansı verildiğinde yani bir sıçrama şansı bunun için her zaman teşekkür ederim. LINK’te durum tersine çevirmek için iyi görünüyor.”

XRP

Analistlere göre XRP nihayet yatırımcılara bir umut ışığı gösterdi. O zamandan beri, kripto para birimi bir kez daha token başına 0,25 dolar civarında seyrediyor, ki bu 2020’nin tamamı boyunca kabaca ortalama fiyat. XRP, yazının yazıldığı sırada 0.23 dolardan işlem görüyordu.

xrp ripple ichimoku cloud 860x410 1
Kaynak: News BTC

Analist Tony Spilotro’ya göre Ripple hiçbir yere gitmiyor gibi görünüyor. En son yavaşlama şu anda potansiyel olarak ileride bir fırtına öngörüyor ve haftalık bulut desteği devam etmedikçe, XRP yatırımcıları bir süre daha üzülebilir.

Uniswap (UNI)

Uniswap platformunun yönetişim token’ı olan UNI, lansmanından bu yana büyük bir türbülans görüyor. Tüm Uniswap kullanıcılarına airdrop olarak sunulan token’ı çevreleyen durum, kripto para biriminin fiyatını 8,50 dolara kadar yükselen bir fiyata göndermişti. Token, bu yükseklere ulaştığında ivmesini kaybederek 3.75 dolarlık seviyeye dönmüştü.

Bu reddedilme ve satılmadan bu yana, boğalar fiyatı 5,00 dolar civarında sabitledi ve alıcılar, kısa vadeli fiyat hareketleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olamadı. UNI, yazının yazıldığı sırada 5.33 dolardan işlem görüyordu. Yakın vadede, boğalar 4,00 doların ortasındaki bölgenin altındaki düşüşe karşı korunmaya devam etmelidir.

Michael 6 860x401 1
Kaynak: Crypto Michael

Analist Crypto Michael bu bölgenin üzerinde devam eden bir ticaret dalgasının, Uniswap’ın UNI’sinin 6,00 dolara yükselmesi için ihtiyaç duyduğu tek şey olabileceğini açıkladı:

“Uniswap: Güzel, dün tweetlediğim alandan gelen bu sıçramayı seviyorum. Şimdi 4,425-4,475 ABD dolarının üzerinde tutunmak muhtemelen 6 doları getirecektir.”

Yearn Finance (YFI)

Yearn Finance (YFI) öyle bir yükseliş yaşamıştı ki harika bir şöhret kazandı. Tabi bunun ardından momentum değişti, düşüş de eşit derecede dramatik oldu. Bir kripto para analisti, YFI’nın şu ana kadar desteğin üzerinde tutma girişimlerinin zayıf olduğunu söyledi.

Analistler ayrıca YFI‘nin şu anda “yaşam alarmı” durumunda olduğunu ve DeFi token’ının burada güçlü kalamaması durumunda çok daha şiddetli bir düşüş tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu iddia ediyorlar.

EiohJdMWkAE0sm1 860x575 1
Kaynak: TradingView

YFI, bir Bitcoin’in fiyatının dört katından fazla bir fiyattan token başına sadece 22.000 dolara düştü. Ve bu, herhangi bir token için Bitcoin’i fiyat olarak yenmek için pahalı gibi görünse de, oldukça büyük bir başarı. YFI, yazının yazıldığı sırada 24 bin 416 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner