Litecoin Ağı Ağustos Ayından Bu Yana Saldırı Altında Olabilir! • Coinkolik
Yükleniyor...

Litecoin Ağı Ağustos Ayından Bu Yana Saldırı Altında Olabilir!

Gümüş Bitcoin olarak adlandırılan Litecoin, 10 Ağustos'ta bilgisayar korsanlarının özel cüzdanlara çok küçük miktarlarda LTC gönderdiği ve bu şekilde cüzdanların gizliliklerini kırmaya çalıştıkları Dusting saldırı yöntemi ile gündeme gelmişti.

Litecoin

Gümüş Bitcoin olarak adlandırılan Litecoin, 10 Ağustos’ta bilgisayar korsanlarının özel cüzdanlara çok küçük miktarlarda LTC gönderdiği ve bu şekilde cüzdanların gizliliklerini kırmaya çalıştıkları Dusting saldırı yöntemi ile gündeme gelmişti. İlk olarak kripto para borsası Binance’ın farkına vardığı bu saldırıdan 300.000 adresin etkilendiği açıklanmıştı.

Litecoin.com’dan Franklyn Richards, Litecoin’in aktif adreslerinde garip bir etkinlik olduğunu keşfetti ve kaleme aldığı blog yazısında ağın günlük ortalama 40 bin aktif adres sayısı ulaştığını ancak her yedi günde bir 70 binin üzerine bir sıçrama yaşandığını belirtti. Richards’a göre, 20 Ağustos’tan bu yana Litecoin ağında gözlemlenen bu tuhaf durum 10 Ağustos’ta ortaya çıkan Dusting saldırısının devam ettiğini göstergesi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir bilgisayar korsanı, Dusting saldırısı ile rasgele binlerce adrese çok küçük miktarlarda coin gönderir. Coin’lerin miktarının çok küçük olması sebebiyle bunlar alıcılar tarafından tutulan diğer coin’lere dahil edilmeden harcanamaz. Saldırgan bu şekilde cüzdana gönderdiği miktarı takip ederek cüzdanın arkasındaki kişi veya kurumları deşifre etme imkanı bulur.

Litecoin geliştiricileri şu anda bu gibi saldırıları boşa çıkartacak şekilde ağdaki gizliliği geliştirmeye, Beam ve Grin gibi kripto para birimlerinin MimbleWimble protokolünü ağa uygulamak için çalışma yapıyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x