Yükleniyor...

Litecoin Ağındaki İşlemler Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin Blockchain’indeki işlem ücretleri, BRC-20 token’larının artan popülaritesi nedeniyle iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Litecoin2

Bitcoin Blockchain’indeki işlem ücretleri, BRC-20 token’larının artan popülaritesi nedeniyle iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin tabanlı kripto paralarda yaşanan ağ tıkanması sırasında Litecoin‘de ağ işlemlerinin yükselmesi dikkat çekti. Bitcoin’de yaşanan ağ sıkışıklığı Binance’in işlemleri bir gün içerisinde 2 kez askıya almasına da sebep olmuştu.

Litecoin Ağındaki İşlem Artışı Dikkat Çekti

BitInfoCharts’ın Blockchain verilerine göre, 8 Mayıs’ta Litecoin günde 525.000’den fazla işlem gerçekleştirerek Bitcoin’in günlük 575.000 işlemine yaklaştı. Bu yılın başlarına kıyasla, Litecoin Blockchain’inin ortalama işlem sayısı beş kat arttı. Bu artış Ocak 2018’deki boğa piyasasının zirvesine yakın bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin iki katından fazla oldu.

ethereum yukselis trendine girdi 620 dolari yeniden test edebilir

Bu gelişme, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Blockchain’indeki aşırı düzeydeki tıkanıklık nedeniyle meydana geldi. Bitcoin tabanlı BRC-20 token’larındaki çılgınlık, kullanıcıların Bitcoin ağı üzerinde token oluşturmasına ve aktarmasına izin veren bir token standardı olan Ordinals Protokolü’nü kullanmalarını sağladı. Ancak BRC-20 token’larının artan popülaritesi, Bitcoin işlem ücretlerinin en yüksek seviyelerine ulaşmasına neden oldu ve dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Pazartesi günü erken saatlerde Bitcoin üzerinden para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmak zorunda kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner