Yükleniyor...

Litecoin Kurucusu Charlie Lee, LTC ve BTC Tahminlerini Sundu

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bazında yedinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin (LTC), piyasa değerinin temelde 80 dolar civarında işlem gördüğü Şubat ayı seviyesinden bu yana yarı yarıya düştü ve yaz ortasında 40 dolara kadar geriledi.

litecoin ltc kurucusu charlie lee ltc ve btc tahmini

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bazında yedinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin (LTC), piyasa değerinin temelde 80 dolar civarında işlem gördüğü Şubat ayı seviyesinden bu yana yarı yarıya düştü ve yaz ortasında 40 dolara kadar geriledi. LTC şu anda kabaca 61 dolar seviyesinde seyrediyor. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’ye sorarsanız, LTC ve BTC bu yıl hala büyüme için bazı avantajlara sahip olabilir.

Lee’nin Bitcoin altınına gümüş olması için yarattığı kripto para için Ağustos ayı biraz daha nazik oldu. Ama bilindiği üzere Lee’nin de kötü bir şöhreti var. LTC yaratıcısı, 2017’de yaşanan boğa koşusu sırasında tüm LTC varlıklarını elden çıkarmış, tepkilerle karşılaşmıştı.

Bitcoin’in Yükseliş Dalgası

Yükselen bir dalga tüm kripto para piyasasına güç vermiş gibi görünüyor. Bitcoin fiyatının psikolojik olarak önemli olan 12 bin dolar seviyesinin altına düşmesine rağmen, yaygın olarak yükseliş döngüsünde olduğuna inanılıyor. Litecoin’in Bitcoin blok zinciri ile aynı kod kullanılarak yapıldığını düşünürsek, aynı yükselişleri yaşayabilir diye düşünmek garip olmayacaktır. Litecoin için, Litecoin Trust’ın (LTCN) canlı ve OTC piyasalarında akredite yatırımcılar için ticarete açık olduğunu duyuran Grayscale Investments gibi yeni katalizörler de var.

“Litecoin Sıfıra Düşmeyecek”

Lee kısa süre önce Funky Crypto Podcast sunucusu Ben Askren ile bir röportaj yaptı. Videoda Lee, bazı kişilerin LTC fiyatının sıfıra düşeceği konusunda uyarılarda bulunduğunu ancak bunun olmayacağını iddia ettiğini belirtti.

GreenBridge Investing’de tüccar Marc Principato’ya sorarsanız, Litecoin’in kaderi BTC fiyatının ne olduğuna bağlıdır.

Litecoin’in sahip olduğu ve Bitcoin’in sahip olmadığı şey, kimliği bilinen bir kurucudur ve Charlie Lee konuştuğunda, genellikle yatırımcılar arasında heyecan uyandırabilir. Askren ile röportajda Lee, ilk altın alımından lise güreş günlerine kadar her şeyi anlattı. Litecoin kurucusu, yatırımcıların ABD doları zayıflarken bir değer deposu olarak altına akın ettiğine inanıyor. Yatırımcılar güvenli bir liman varlığı aradıkça ve enflasyon tehdidi çirkin yüzünü yeniden gösterdiğinde, Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanım durumu da güçleniyor.

Ayrıca Podcast’te Lee, 2017’deki tüm LTC’sini satma kararını da savundu:

“Bu, insanların Litecoin hakkında anlamadığı bir şey. İnsanlar Litecoin’imi satmamdan şikayet ediyorlar. Ama sonunda herkes gibi Litecoin’imi satın aldım ve Litecoin’imi çıkardım. Litecoin’i havadan yaratmadım ve kendime vermedim.”

Lee’den Fiyat Tahmini Geldi

Charlie Lee, yakın zamanda, Grin ve Beam gibi paralar tarafından kullanılan protokol olan gizlilik ve ölçeklenebilirlik için Mimblewimble çözümünü entegre edeceğini açıkladığında Litecoin ağı yeniden canlandı. Litecoin ayrıca LTC’de para depolayan bir banka kartı üzerinde de çalışıyor.

Lee, BTC fiyatının 2020 yılı sonunda 16 bin 241 dolar olacağını tahmin ediyor, bu da %39’luk bir artış ve LTC için de iyiye işaret olabilir. Lee’nin LTC fiyatı için öngörüsü daha muhafazakar ve yılı 50 ila 100 dolar arasında bitireceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner