Anasayfa Haberler Litecoin (LTC) Artık Binden Fazla İşletmede Geçiyor!

Litecoin (LTC) Artık Binden Fazla İşletmede Geçiyor!

Kripto para piyasasında devam eden kış etkisini iyiden iyiye sürdürmeye devam ediyor. Kara kışa rağmen iyi şeyler de oluyor değil. An itibariyle piyasa hacmi ile dünyanın en büyük sekizinci kripto para birimi için sevindirici bir haber geldi.

Litecoin’in kurucusu ve CEO’su Charlie Lee attığı tweet ile yakın zaman için Litecoin’in 1.000’den fazla işletmede geçerli bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başlayacağını duyurdu.

Litecoin’in 1.000’den fazla işletmede geçerli bir ödeme yöntemi olması ise CoinGate işbirliğinde salanacak. Haziran ayında CoinGate, internet alışverişlerinde Bitcoin ile ödemelerin kabul edilmesini sağlayan ilk ödeme istemcisi olmuştu. Kripto paraların giderek yaygınlaşmasıyla ödeme istemcisine sadece Bitcoin yeterli gelmiş olmayacak ki portföyünde genişletme yapacak. Bitcoin’in yanına eklenecek olan kripto para birimi ise Litecoin (LTC).

Charlie Lee, attığı tweet ile CoinGate’e teşekkür etti ve bu heyecan verici haberi takipçileri ile paylaştı.

2014 yılında Litvanya’da kurulan şirket şu anda 50.000’den fazla müşteriye hizmet sunuyor.  Şirket kurulduğu günden bu yana yüzde 20’ye yakın büyüme kaydetti. Ödeme istemcisinin Litecoin (LTC) atılımı ile kripto para topluluğundan aldığı tepki ise son derece olumlu oldu. Özellikle de Litecoin taraftarları haberi büyük bir memnuniyetle karşıladılar.

Kripto para birimi haberi hazırladığımız sırada (CoinMarketCap’in verilerine göre) 22,98 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
69,062.517.16%