Yükleniyor...

Litecoin (LTC), Bitcoin SV’yi (BSV) Geride Bırakarak 7. Sıraya Yerleşti

Litecoin (LTC), Bitcoin SV'yi (BSV) geçerek, CoinMarketCap'te 7.

litecoin ltc bitcoin svyi bsv geride birakarak 7 siraya yukseldi

Litecoin (LTC), Bitcoin SV’yi (BSV) geçerek, CoinMarketCap’te 7. sıraya ulaştı. Litecoin sonunda CoinMarketCap’te ilk 10’da yer alan her büyük kripto para birimini geride bırakarak parlayabilecek hareketi gösterebilir. LTC, aylarca bir kenarda kaldıktan sonra, son beş günde yaklaşık yüzde 19 artarak daha büyük bir ralli için mücadele etmeye başladı.

litecoin ltc bitcoin svyi bsv geride birakarak 7 siraya cikti
Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin, piyasa değeri 4.129 milyar dolara yükseldikten sonra CoinMarketCap’te Bitcoin SV’yi (BSV) geçti. LTC, 19 Aralık 2017’de ulaşmış olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 366 dolardan bu yana ciddi bir düşüş gösterdi. LTC’nin %82 düşüş yaşaması kripto paranın yaratıcısı Charlie Lee’nin tüm varlıklarını nakde çevirmesiyle aynı zamana denk geldi.

SegWit Benimsemesi Yüzde 80’e Ulaştı

Öte yandan Lee, 821 bin 100 takipçisine blok kapasitesini artırarak işlemleri hızlandıran protokol güncellemesi olan Segregated Witness (SegWit) kullanan işlemlerin yüzdesinin Litecoin blok zincirinde yüzde 80’e ulaştığını bildirdi. Karşılaştırma yapacak olursak, Bitcoin ödemelerinin yalnızca yüzde 50’si bu teknolojiye güveniyor diyebiliriz.

segwit litecoin ltc

Lee, en popüler Bitcoin cüzdanlarından biri olan Blockchain.com’un SegWit’i benimseme konusundaki isteksizliğinin bu eşitsizliğin arkasındaki ana neden olduğuna inanıyor, ancak şirketin CEO’su Peter Smith buna “Bitcoin’e zarar verebilecek bir tercih özelliği” diyor.

Fiyatta Ne Bekleniyor?

Analist Aakash Athawasya’ya göre altcoin için kısa vadeli 4 saatlik grafiğe bakıldığında, işler yükselişe doğru ilerliyor gibi görünüyor. LTC, dün yüzde 3,79 artarak Bitcoin’in boğa tuzağına düştüğü 2 Ağustos düşüşünden bu yana aşağıda işlem gördüğü 60 dolarlık direnç çizgisini aştı. İki hafta önceki düşüşten bu yana, Litecoin (11 Ağustos’a kadar) yükselen bir üçgende işlem görüyordu. LTC, 53.71 dolara düştükten sonra destek oluşmaya başladı.

Litecoin, yazının yazıldığı sırada 63 dolardan işlem görüyordu. Analiste göre kripto para biriminde bir sonraki direnç seviyesi 65.04 dolar. Altcoin için göreli güç endeksi, 7 Ağustos’tan bu yana ilk kez 70’in üzerine çıktı ve piyasa LTC’nin aşırı alım bölgesine girdiğini kabul etti.

Olası bir düşüş senaryosunda altcoin için önemli destek seviyesi 60,45 dolarlık destek. Dahası, yükselen bir destek, alçalan üçgenin alt tabanını oluşturuyor. Kısa vadede hedef fiyat 65.04 $ olarak belirlenebilir, ancak LTC’nin bunu destekleyecek piyasa ivmesi olmadan bu kadar yükseğe çıkması pek olası değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner