Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini: 28 Kasım 2020

Analist Vince Prince’e göre Litecoin ciddi bir düşüş yaşayabilir

litecoin analiz 28 kasim 2020

Analist Vince Prince’e göre Litecoin ciddi bir düşüş yaşayabilir. Popüler kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada 71.81 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tradingview analisti Vince Prince’in Litecoin fiyat tahmini, LTC fiyatının 57 dolar seviyesine düşeceğini gösteriyor. Kripto para birimi 27 Kasım’da düşüş eğilimi gösterdi. Bitcoin fiyatı, altcoin piyasasında da belirsizliğe işaret eden yeni piyasa hareketinin ortasında hala güçlü bir biçimde durmuyor. Fakat belli başlı bazı kripto para birimlerinin yükselişe geçtiğini de görüyoruz.

Litecoin, gün içinde en yüksek seviyesi olan 73,67 dolara yükselirken, daha sonra 66 doların altına düştü ve bir günün en düşük seviyesi olan 65,38 dolara yaklaştı. LTC’nin 27 Kasım’daki genel eğilimi düşüş oldu. Fakat bugüne baktığımız zaman LTC, düne nazaran daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

LTC 57 Dolara Düşebilir

Kripto para biriminin bir yukarı kanal içinde yükseldiğini görebiliriz ve analist, kripto para biriminin üst sınırdan bir geri çekilme göreceğini ve yükselen kanalın alt sınırına düşeceğini öne sürdü.

Litecoin price chart 2 27 November 1024x435 750x

Kripto para birimi 14 Kasım’da önemli bir azalan trend çizgisini geçti, ardından grafiklerde büyük yükselen hareket gördü ve kanalın üst sınırına yükseldi. LTC fiyatı, üst sınırda bir red gördükten sonra orta hattın altına düştü. 26 ve 27 Kasım tarihlerinde, fiyat kanalın orta hattına doğru hareket edebildi. Bir sonraki hedef fiyat 56-58 dolar aralığına yakın.

Analiste göre, ileride alt sınıra doğru başka bir düşüşü takip edecek bir yan hareket olacak. Fiyatın, siyah trend çizgisinin kesiştiği kanalın dibine yakın bir yerde desteği karşılaması bekleniyor. Bu alan, kripto para biriminin yukarı çıkıp tekrar üst sınıra doğru yükselmesi için yeterli desteği sağlamalı.

Litecoin Fiyatında Neler Yaşanacak?

Analist, LTC fiyatının BTC fiyat hareketlerini takip edeceğine ve en yakın destek seviyesinin bulunduğu bir sonraki 60 dolarlık seviyeye doğru hareket edeceğine inanıyor.

Teknik göstergeler ileride düşüş eğilimi gösteriyor ve kripto para birimi son zamanlarda 94 dolarlık direnç tarafından reddedildi. Grafiğe baktığımızda, fiyatın 60 dolar aralığına düşmesine neden olan birden fazla kırmızı mum görebiliyoruz. En yakın destek, 15 Kasım’daki fiyat çalışması sırasında onaylanan 58 ila 62 dolar aralığında yer alıyor.

250 Dolar Mümkün mü?

Başka bir analiste göre Litecoin’de üçgen içinde ters bir baş ve omuz oluşumu gözlendi ve fiyatın şimdi daha büyük yüksekliklere yükselmesi bekleniyor. Uzun vadeli ticaret kurulumunun bir parçası olarak fiyatın 250 dolar seviyesinin üzerine çıkması bekleniyor.

Litecoin price chart 4 27 November 1024x433 750x

Ters H&S bir yükseliş göstergesidir ve kripto para birimi yakın zamanda yukarıdaki grafikte gösterilen 3 yıllık uzun üçgenin üzerine çıkmıştı. Fiyatın yakın zamanda kırılan trend çizgisini yeniden test etmesi bekleniyor. Desteğin yeniden test edilmesi, fiyatın bir yükseliş eğilimi görmeden önce düşmesine neden olacaktır. Kripto para biriminin ters H&S modelini tamamlamak için görmesi beklenen nihai yükseliş, fiyatın 250 dolar seviyesini aşmasına izin verecek.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x