Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Günlük Aktif Adresleri Yükseliş İçin İpucu Veriyor

Litecoin (LTC), günlük aktif adresler ve fiyat arasında yükseliş eğilimi gösteriyor.

litecoin ltc gunluk aktif adresleri yukselis icin ipucu veriyor

Litecoin (LTC), günlük aktif adresler ve fiyat arasında yükseliş eğilimi gösteriyor. LTC, şu anki fiyatına kıyasla adres etkinliği açısından 3 ayın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Kripto piyasaları, hiç bitmeyen bir kayıp haftası gibi görünen bir olaydan sonra nispeten sakin bir durumda. Eylül ayı, LTC’nin birkaç kez 45 dolarlık destek bölgesini test ettiğini gören aşağı yönlü bir sarmaldan önce, 60 doların üzerinde rahat bir bölgeye ulaşmasıyla başlamıştı.  LTC, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 47.76 dolardan işlem görüyordu.

Yükseliş İçin İpucu mu Veriyor?

Piyasadaki kargaşaya rağmen, Litecoin ağındaki aktivite yüksek olmaya devam etti. Santiment ekibine göre Litecoin, mevcut fiyat seviyesi ile karşılaştırıldığında yaklaşık 48 dolarlık 3 aylık yüksek bir adres etkinliği farklılığı gösteriyor. Santiment ekibi bu gözlemi aşağıdaki tweet ile paylaştı.

Ethereum ve ChainLink’in coin veya token fiyatı ağ etkinliğine bağlıdır (Metcalfe Yasası). Litecoin söz konusu olduğunda, günlük aktif adresler ile fiyat arasındaki bir farklılık, LTC’nin kripto piyasalarında önümüzdeki günlerde veya haftalarda olası bir yükselişinin habercisi olabilir.

Litecoin’in Temelleri Güçlü Kalıyor

Litecoin’in yüksek ağ etkinliği, Litecoin Vakfı’nın Proje Direktörü David Schwartz tarafından da yakalandı. Yakın tarihli bir tweet’te Schwartz, Litecoin’in temellerinin şu anda aşağıdaki istatistiklere bakıldığı zaman çok güçlü olduğunu açıkladı:

“Fiyat düşüşü LTC’nin temel özelliklerini etkiledi mi? Hayır!

280 Thash / S

83k aktif cüzdan

40 bin trx

50,58 dolarlık medyan trx değeri

Saat başı 7,8 milyon dolar gönderiliyor

Bunların Hepsi son 24 saatte yaşandı.

Bu bir para birimi, millet. İnsanlar bir şeyler ödemek için kullanıyor!”

MimbleWimble Yakında Lansman Yapacak

Ek olarak, David Burkett, bu ay bir testnet lansmanı için her şeyin yolunda olduğunu belirttiği aylık MimbleWimble güncellemesi sundu:

“Bu ayın sonunda yapılacak bir testnet sürümü için her şey yolunda. Hâlâ birkaç son ayrıntıyı bulmaya çalışıyorum, ancak bu ayın ilerleyen günlerinde test ağının nasıl görüneceği ve herkesin nasıl dahil olabileceği hakkında daha fazla bilgi paylaşacağım.”

Sonuç

Özetle, Litecoin’in ağ etkinliği şu anda fiyatı ile beraber yükseliş eğilimi gösteriyor. Böyle bir farklılaşma, LTC’nin kripto para piyasalarında yükselişinin habercisi olabilir. MimbleWimble protokolü testnet üzerinde başlatılmak üzereyken, Litecoin, gizli işlemlerin LTC ağı üzerindeki olumlu etkisi nedeniyle kısa bir ralli için hazırlanıyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner