Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Kurucusuna Göre NFT’lerin Değeri Düşecek

NFT’ler kripto para dünyasını birkaç haftadır işgal ediyor.

charlie lee

NFT’ler kripto para dünyasını birkaç haftadır işgal ediyor. Ama tüm tecrübeli yatırımcılar bu konuda hala ikna olmadı.

NFT Nedir?

Eşsiz tokenlar (NFT) konusunda hiçbir şey bilmiyorsanız yalnız değilsiniz. Hala bu konuda bilinmeyen pek çok nokta var. Çoğu kişi ya aşırı değerli olduğunu savunuyor, ya da yeni bir cephe açacağı konusunda tartışıyor.

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, elindeki NFT’leri satmadı. Bilmeyenler için, NFT’ler oyunlar, sanat ya da gayrimenkuller için tamamen eşsiz değerler olarak biliniyor.

“NFT’ler hakkındaki sorun, arzının sınırlı olmaması. Sınırsız token yaratılabilir ve bir maliyeti yoktur. ayrıca, sanat ürünlerine göre oluşturulması daha kolay.

Tabi, Justin Roiland’ın NFT’leri eşsiz ve çok güzel. Ama binlerce sanatçıyı kendi NFT’lerini oluşturmasını ne engelliyor?”

Litecoin kurucusu, gerçek sanatın maliyetinin olduğunu, harcadıkları paranın, zamanın ve emeğin iş kanıtı olduğunu, ve anca sınırlı sayıda yaratılabildiklerini anlattı.

“Kıstaslar kıtlık yaratır ve değerinin yüksek olmasını sağlar.”

Ama Lee’ye göre NFT piyasası bu özellikten faydalanmıyor.

“Özellikle NFT oluşturmadaki sıfıra yakın maliyet, sanatçıların bu piyasaya taşmasındaki sebep olacak. Arz talebi geçecek ve fiyatlar düşecek.”

Lee’nin NFT’si OpenSea’de

Attığı son tweet’lere rağmen, NFT alanı ona göre dijital sanat değil. Açıklamalarına NFT oluşturmanın hem iş hem de değer bulundurduğunu, ama NFT’lerin sanat değeri taşımadığını açıkladı.

“NFT oluşturmanın maliyeti çok ucuz.”

Piyasa spekülatörleri, birkaç haftadır dijital sanat sektörüne giriyor. Verilere göre, geçen ay 20 milyon dolarlık işlem gerçekleşti.

Aksinin kanıtlanmasını isteyen Lee, Twitter profil resmini OpenSea’den satışa sundu. Şu ana kadar kullanıcılar, Lee’nin resmi için 1 ETH değer biçti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner