Anasayfa Analizler Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) Teknik Analizi (8 Ocak 2020)

Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) Teknik Analizi (8 Ocak 2020)

ABONE OL:google-news

Litecoin Teknik Analizi

Aşağıdaki LTCUSD’nin günlük uzun vadeli grafiği logaritmik ölçekte gösterilmiştir. Orta vadede yükselen trendin devam edebilmesi için 38.90 doların üzerinde kalması gerekiyor.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

Yaklaşarak daha kısa vadede baktığımız zaman ise, aşağıdaki grafik karşımıza çıkıyor. Bu grafikte yeşil renkte gösterilmiş olan düşen trend çizgisi aşılmaya çalışılıyor. Günlük grafikte bu düşen trend çizgisinin üzerinde kapanış gelirse, kısa vadeli düşen trend kırılmış olacak. Tabi yükselen trendin özellikleri açısından değerlendirildiğin de de bir önceki zirve seviyesinin üzerinde kapanışların gelmesi gerekir. Bu da 49.70 dolar olarak görülüyor. Kısa vadede 49.70 seviyesinin üzerinde kapanışlarda, teknik açıdan kısa vadeli yükselen trende girildiğinin teyidi alınmış olacak.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

Kısa Vadede İndikatörlerin Durumu

Yukarıdaki grafikte MACD, RSI ve STOCH RSI indikatörleri gösterilmiştir. MACD’nin henüz yeni al sinyali üretmiş olması, RSI’ın ve STOCH RSI’ın güçlü görüntüsü olumlu. İndikatörlerde bir bozulma olmazsa kısa vadeli düşen trendin kırılma olasılığı yüksektir.

4 saatlik periyotta ise aşağıdaki grafik dikkatle izlenmeli. İndikatörlerin olumlu görüntüsü burada da var. 45.70 usd seviyesi grafikte kırmızı renkte gösterilmiş olan yükselen trend çizgisinin vereceği destek seviyesidir. Bu yükselen trend çizgisinin üzerinde kalmaya devam ettiği sürece LTCUSD kısa vadede yükselmeye devam edecektir.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

LINK/USDT Kısa Vadeli Teknik Analizi

LinkUsdt günlük grafiği aşağıda gösterilmiştir. Orta ve uzun vadede kırmızı düşen ve yükselen trend çizgileri arasında bir sıkışma (simetrik üçgen) hareketi devam ediyor. Bu üçgen formasyonunun üst çizgisinin göstereceği direnç seviyesi 2.61 seviyeleri. Eğer 2.30 seviyesinin üzerinde günlük kapanış gelebilirse 2.61’leri hedefleyebilir. Geri çekilmelerde 2.05 seviyesi takip edilmeli. Bu seviyenin altında aşağıdan gelen kırmızı yükselen trend çizgisinin destek vereceği seviyeler 1.80 olarak görülüyor.

Simetrik üçgen formasyonunun içinde aynı zamanda grafikte mavi renkte gösterilmiş olan düşen kanalın da orta çizgisinin iyi bir şekilde test edildiğine dikkat edilmeli. Dolayısıyla bu olası düşen kanalın orta çizgisi kırılmış görülüyor ve üst çizgisinin geçtiği yer de simetrik üçgen formasyonunun üst çizgisinin direnç vereceği seviyelere denk geliyor. Yani 2.30 seviyesinin üzerinde hızlı bir şekilde 2.61 seviyesinin test edilme olasılığı hiç de az değil.

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

LINK/USDT Günlük Grafikte İndikatörlerin Durumu

Tam boyutta görüntülemek için üstüne tıklayın/dokunun.

Günlük grafikte MACD, RSI ve STOCH RSI genel olarak olumlu ve oldukça güçlü görülüyor ancak 4 saatlik grafikte indikatörler aşağıda gösterilen grafik üzerinden incelendiğinde, çok kısa vadede bir kâr realizasyonunun gelme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu durumda, 4 saatlik grafikte kırmızı renkte gösterilmiş olan yükselen trend çizgilerinin destek verdiği seviyeler takip edilmeli.

LTC/USDT için özetle;

Geri çekilmelerde 2.12 seviyesi, yükselişin devamı için 2.30 seviyesinin takip edilmesinde fayda var. 2.12 altında 2.05 seviyesi hem düşen kanal orta çizgisi seviyesi olması açısından, hem de çok kısa vadeli yükselen trend çizgisinin göstereceği destek seviyesi olması açısından önemli. Bu seviyenin altında 1.88 ve 1.80 seviyeleri gündeme gelebilir. 2.30 üzerinde kalması durumunda 2.61 hedeflenebilir.

Teknik analizinin yapılmasını istediğiniz altcoin isimlerini bu paylaşımın altındaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Hepinize bol kazançlar dilerim.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Mehmet Yıldızlı
Mehmet Yıldızlıhttps://www.coinkolik.com
Ankara'da Yüce Fen Lisesi'nden 1992 yılında mezun oldu. Aynı sene Marmara Çevre Mühendisliği'ni kazandı. Üç sene burada öğrenim hayatına devam ettikten sonra, 1992 yılından itibaren ilgilendiği hisse senedi piyasaları, işletme ve finansla ilgili teorik bilgiyi de derinlemesine öğrenmek istediği için üniversite sınavına tekrar girerek Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümünde öğrenim hayatına devam etti. Mehmet Yıldızlı 28 Kasım 2018 tarihinde kurduğu Paradox Danışmanlık Bilişim Tic. Ltd. Şti altında çalışmalarına devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

926BeğenenlerBeğen
630TakipçilerTakip Et
18,463TakipçilerTakip Et
614AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar