Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Yükselişe Hazır! İşte LTC Fiyatında Yükseliş Sinyalleri

Şimdiye kadar Litecoin (LTC), bu son altcoin yükselişinde piyasa değeri açısından ilk 10'da bulunan kripto paralar arasında en zayıf performans gösterenlerden oldu ancak analistlere göre bu durum değişmek üzere.

ltc

Şimdiye kadar Litecoin (LTC), bu son altcoin yükselişinde piyasa değeri açısından ilk 10’da bulunan kripto paralar arasında en zayıf performans gösterenlerden oldu ancak analistlere göre bu durum değişmek üzere.

İşte Litecoin’in bir kez daha parlamaya hazır olması ve yakında sektörün önde gelen kripto para birimlerinden biri haline gelmesini sağlayacak nedenler:

Litecoin Neden Altcoin Piyasasının Geri Kalanının Gerisinde Kaldı?

Piyasalar döngüseldir ve sermaye bir varlıktan diğerine akar. Kripto para ayı piyasalarında para dolara doğru ve riskten uzaklaşır. Duyarlılık olumlu olduğunda altcoin’ler genellikle altcoin sezonu adı verilen aşamalar sırasında Bitcoin’den büyük bir farkla daha iyi performans gösterir.

Başka bir altcoin sezonu yaklaşıyor ve Dogecoin (DOGE) gibi mem tabanlı varlıklar bile tek bir günde %800 toplanıyor. Ethereum (ETH) yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve piyasa değerine göre diğer ilk on kripto para birimi de yükseliyor. SEC tarafından kayıtsız bir güvenlik olarak görüldüğü için şu anda sarsılan bir kripto para olan XRP bile bir artış gördü.

Bu arada, piyasadaki en eski kripto paralardan biri piyasanın gerisinde kalmaya devam ediyor. Ancak Litecoin çok büyük bir şeye hazırlanıyor olabilir. Litecoin, kripto para piyasasında son derece olumsuz bir üne sahip: Hem yatırımcılar için getiri üretmedeki başarısızlığı hem de coin’in kurucusunun son boğa piyasasının zirvesinde satış yaparak dump’a neden olması sebebiyle.

LTC bu nedenlerle geride ekşi bir tat bıraktı ve dijital gümüşün itibarını zedeledi. Ancak teknik ve temelde Litecoin kopmaya hazır.

Dijital Gümüşe Yakıt Sağlamak İçin Teknik ve Temel Faktörler

Grayscale Investments’tan alınan verilere göre, son 30 gündeki BTC hisseleri 40.000 BTC’den fazla arttı. ETH’ler 6.000 azaldı. Bununla birlikte, Grayscale, bir numaralı yükseliş sinyali için aynı zaman aralığında 150.000 LTC ekledi. Varlığın arzı Bitcoin kadar kıt değil, ancak 84 milyon LTC kurumlar için hala zayıf bir seçim.

Yükseliş teknikleri açısından Litecoin, LTC başına yaklaşık 700 dolarlık bir hedef öngören devasa, çok yıllık simetrik bir üçgenden yukarı doğru çıktı.

litecoin symmetrical triangle 860x399 1

USD paritesinde mevcut direnç seviyesinin (kırmızı) ötesine geçmek, Adem ve Havva dip formasyonunun (mavi) onaylanmasını da tetikleyecektir.

LTC/BTC alım satım çifti üzerinde de benzer bir model oluşuyor olabilir ve bu durum yüksek bir zaman dilimi düşüşüne denk geliyor. Teknik göstergeler de potansiyel olarak gizli bir sapma sergileyen Göreceli Güç Endeksi ile yükseliş gösteriyor. Ve aylık MACD neredeyse yukarı doğru geçiyor.

ltcbtc 860x399 2

MACD kesişmesi, momentumun değiştiğini ve satın almanın ivme kazanabileceğini gösterir. Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi, varlıklar toparlanmaya başladığında, FOMO devreye girdi ve gerisi tarih oldu.

Daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesi kırıldı ve her bir kripto para, fiyat keşif moduna girdi. Peki Litecoin için sıradaki bu mu?


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet Ertas
Mehmet Ertas
3 yıl önce

Guzel haberler almaktayiz

Ahmet Dilbirliği
Ahmet Dilbirliği
2 yıl önce

Biz ekmegimizi dashdan cikariyoruz

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x