Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Yükselişine Devam Edecek mi? Hangi Seviyeler Bekleniyor?

2023’ün ikinci gününde kripto para piyasasına baktığımızda birçok kripto varlığın toparlanma çabası içinde olduğunu görüyoruz.

2023’ün ikinci gününde kripto para piyasasına baktığımızda birçok kripto varlığın toparlanma çabası içinde olduğunu görüyoruz. Fakat bu varlıklar arasından dikkatimizi uzunca bir süredir istikrarlı fiyat hareketleri sergileyen Litecoin çekiyor. 

LTC, İstikrarlı Hareketler Sergiliyor

Merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir kripto para ağı olan Litecoin, 2022 yılını 39 milyondan fazla işlem tamamlayarak kapattı. 2022 boyunca devam eden genel düşüş trendine rağmen, Litecoin zincir içinde ve dışında birkaç önemli kilometre taşı kaydetti. Ağ üzerinde tamamlanan işlem sayısındaki artışa ek olarak, 2022’de Litecoin ağındaki benzersiz adres sayısı toplam 52 milyonu buldu. 

Litecoin Foundation’ın bir blog yazısı aracılığı ile yayınladığı 2022 özetinde, ağdaki adres sayısının 2022’de tüm kripto para birimleri arasında ikinci sırada olduğunu belirtti. Genel piyasa çöküşüne rağmen son 6 aydır istikrarlı bir tablo çizen Litecoin, kripto yatırımcıları tarafından hızla tercih edilen bir ödeme ağı haline geldi. Kripto ödeme hizmet sağlayıcısı BitPay geçtiğimiz günlerde, son birkaç aydır Litecoin ödemeleri için daha fazla talep gördüklerini paylaştı. BitPay, geçen yıl Temmuz 2021’de Litecoin ödemelerini entegre etti. O zamandan beri, tüm ticari ağlarında değeri 35 milyon dolardan fazla olan 200 bin’den fazla Litecoin işlemi gerçekleşti. Litecoin, BitPay üzerindeki tüm kripto ödemelerinin yaklaşık %27’sini gerçekleştiriyor. BitPay’deki toplam ödemelerin yaklaşık %41’i Bitcoin ile yapılırken Litecoin ikinci sırada bulunuyor. 

Litecoin Balinaları Artıyor

Litecoin’in yerel kripto para birimi LTC, özellikle 2022’nin ikinci yarısında diğer altcoinlere kıyasla mükemmel bir performans sergiledi. LTC fiyatı, son altı ayda artan balina katılımı sayesinde Haziran 2022’deki dip seviyesinden yaklaşık %40 artış yaşadı. 

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Aralık ayının ikinci yarısında Litecoin balina işlemlerinin normalden çok daha yüksek olduğunun altını çizdi. 

Litecoin Fiyat Analizi

Birçok uzman ve analist, Noel sürecinde en çok kazanan varlıklardan birinin Litecoin olduğunu belirtiyor ve yükselişin 2023 yılında devam edebileceğini söylüyorlar. Son 24 saatte yaşadığı %8’lik artışla 75 dolar seviyesinde yer alan LTC, bu direnç seviyesini aşarak yükseliş hareketine devam ederse, 85 dolar seviyelerine dönme şansı oldukça yüksek gözüküyor. Varlığın 75 dolar direncini aşamadığı durumda ise 70 doların altına yaşanacak düşüşlerde dikkat etilmeli. 70 doların altına yaşanacak bir kırılma 65 dolar oradan da 61 dolara geri çekilme yaşatabilir. Uzmanlar, Litecoin’in 2022 yılını yaklaşık 70 dolardan kapatacağını tahmin ediyorlardı ve öyle de oldu. Uzmanların  2023’ten beklentileri ise varlığın yılı 100 doların üzerinde tamamlaması. 

Litecoin’in 2023’te daha iyi bir büyüme yaşaması ve yüksek seviyeleri test etmesi için diğer markalar ve projeler ile ortaklıklar kurması ve teknolojisinin diğer platformlara hizmet sunmasını sağlaması gerekiyor. Eğer bu ortaklıklar doğru yapılırsa, varlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin de ötesine geçebilir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x