Yükleniyor...

Litecoin Uzun Vadeli Fiyat Tahmini – 8 Aralık 2022

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler lider altcoinlerden olan Litecoin'i de vurdu.

litecoin ltc balina

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler lider altcoinlerden olan Litecoin’i de vurdu. Litecoin, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 0,5 değer kazandı.

Litecoin, şu sıralar 77 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 413 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Litecoin Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Litecoin, 2011 yılında bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından üretilen kripto para birimidir. Litecoin merkeziyetsizdir. Litecoin Blockchain’i, Bitcoin Blockchain’ine göre daha hızlı blok üretmektedir. Bitcoin ile Litecoin arasındaki en büyük fark bu olarak kabul edilir ve bu nedenle piyasa ve transfer işlemleri daha süratli yapılabilir.

Litecoin fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

litecoin
Litecoin’in uzun vadeli fiyat analizi

Şu anki görünüm ele alındığında Litecoin için yıl sonunda çok çok yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Litecoin fiyatına da olumsuz yansıyor.

Litecoin için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 82 dolar iken minimum değer ise 77 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 111 dolar iken maksimum 135 dolar. 2024’e baktığımızda 158 dolar ile 195 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. Litecoin ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2027 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’de Litecoin’in tahmin edilen minimum değeri 781 dolar iken maksimum değeri ise 886 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Litecoin’in en yüksek biçilen değerinin 3,057 dolar bandında olduğunu görüyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x