Yükleniyor...

Litecoin Vakfı Dünya Yıldızlarının Sponsoru Oldu

Litecoin Vakfı, William Morris Endeavor'un sahibi olduğu ve işlettiği Las Vegas, Nevada merkezli Amerikan karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship'in (UFC) bir etkinliğine sponsor oldu.

Litecoin Vakfı

Litecoin Vakfı, William Morris Endeavor’un sahibi olduğu ve işlettiği Las Vegas, Nevada merkezli Amerikan karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship’in (UFC) bir etkinliğine sponsor oldu.

DİJİTAL PARALARIN BENİMSENMESİNİN BİR PARÇASI

Vakıf, yaptığı açıklama ile Jon Jones ve Alexander Gustafsson’ın arasındaki şampiyonluk mücadelesinin resmi kripto para ortağı olduğunu duyurdu. Vakıf sponsorluğun asıl amacının dijital paraların benimsenmesi olduğunu belirtiyor. Litecoin Vakfı, kurumların ve markaların kripto para ve Blockchain’e dahil oldukça ve bunun devam etmesinin teknolojilerin ana akıma doğru yaklaştığının işareti olduğu görüşünde.

2011 yılında Coinbase’in eski Mühendislik Başkanı olan Charlie Lee tarafından piyasaya sürülen Litecoin (LTC), 84 milyon adet sınırlı arza sahip. Dolaşımdaki miktarı 59.7 milyon olan kripto para birimi proof-of-work (PoW) algoritması ile çalışıyor. Merkezi olmayan yönetim şekline sahip Litecoin’in geliştirilmesi ve desteklenmesi ise Litecoin Vakfı tarafından sağlanıyor. Vakfın genel müdürü konumunda ise Charlie Lee yer alıyor.

2017 Aralık’ta 375 dolar ile tarihi zirveyi gören Litecoin, CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda 30 dolardan işlem görüyor. Ayı piyasasının etkisinin sert bir şekilde hissedildiği 2018 yılı boyunca 23 dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin kripto para piyasasının altını olarak görülürken Litecoin piyasanın gümüşü olarak adlandırılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner