Yükleniyor...
Sponsored

LiveArtX’in NFT Koleksiyonu Çalındı

NFT platformu LiveArtX'in hazine cüzdanına saldırı düzenlendi.

LiveArtXin NFT Koleksiyonu Calindi

NFT platformu LiveArtX‘in hazine cüzdanına saldırı düzenlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT dünyası, kripto para piyasasında yaşanan düşüşe paralel şekilde hareket etse de önemli bir paya sahip. Saldırganlar, kripto sektöründeki açıklardan faydalanarak filizlenen bu sektörün peşinde. En son, Mango Markets, 117 milyon dolar değerinde bir hack saldırısına uğradı. Kripto hack’lerinde en kötü ay yaşanırken bir yeni saldırı haberi daha geldi.

LiveArtX’in NFT Koleksiyonunun Fiyatı Düşürüldü

LiveArtX, saldırganın hazine cüzdanına erişim sağladığını ve 197 NFT çaldığını söyledi.

NFT platformu, Pazartesi sabahı erken saatlerde, Meta-morphic: Seven Treasures koleksiyonunun çalındığını gördü. Saldırgan, platformun hazine cüzdanına erişim sağladı ve 197 NFT’yi “0x5f7848EC0286304DC5FE6497AF4B3C0FeaD6A920” adresli bir cüzdana aktardı. Ardından, NFT’leri daha önce listelenen değerlerinden çok daha düşük fiyatlarla satmaya başladı ve koleksiyonun taban fiyatını kırdı.

Koleksiyonun fiyatı 1 ETH’den (yaklaşık 1.300 dolar) 0.1 ETH’ye (130 dolar) düşürüldü. LiveArtX, çalınan NFT’lerin dondurulduğunu ve saldırganın kimliğini tespit etmek için çalıştığını söyledi.

Ekip üyeleri, olaydan sonra akıllı sözleşmeyi güncelledi. Saldırgan tarafından ulaşılan özel anahtar artık geçerli değil ve kullanıcılar OpenSea’de hali hazırda listelenmiş NFT’ler için satın alma işlemi yapamayacaklar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x