Yükleniyor...

Liz Truss, İngiltere’nin Yeni Başbakanı Oldu

İngiltere'de başbakan Boris Johnson'ın tepkiler üzerine Temmuz ayında istifa etmesinin ardından yapılan Muhafazakar Parti içindeki seçimlerin sonucu açıklandı.

Liz Truss Ingilterenin Yeni Basbakani Oldu

İngiltere’de başbakan Boris Johnson‘ın tepkiler üzerine Temmuz ayında istifa etmesinin ardından yapılan Muhafazakar Parti içindeki seçimlerin sonucu açıklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Johnson’ın yerini almak için mücadele veren Dışişleri Bakanı Liz Truss ve eski Maliye Bakanı Rishi Sunak arasındaki seçim yarışını, parti üyelerinin oylarının çoğunluğunu alan Truss kazandı.

Truss: Kripto Para Birimlerini Hoş Karşılamalıyız

Eski Başbakan Boris Johnson, yarın Kraliçe 2. Elizabeth’e istifasını sunacak ve ardından Truss, Kraliçe’den yeni hükümeti kurma görevini alacak.

Sunak’ı 20 bin oyla geride bırakan Truss’un vaatleri arasında, ekonomik büyümeyi hızlandıracak ve Avrupa Birliği’nden çıkışının ardından İngiltere’yi tekrar rayına oturtmak yer alıyor.

ingiltere bitcoin

Brexit’in tamamlandığı sırada ticaret bakanı olan Truss, ülkenin blockchain gibi alanlarda büyük fırsatlar yaratabileceğine inandığını söyledi. Daha önce Hazine baş sekterliği yaptığı dönemde ise; “kripto para birimlerinin potansiyellerini görmeli ve hoş karşılamalıyız” şeklinde bir tweet atmıştı.

Bu iki açıklamaya rağmen Truss, kripto veya blockchain hakkında fazla bir bilgi paylaşmadı ve bu konularda somut bir politika önerisinde bulunmadı. Truss’un İngiltere’yi bir kripto merkezine dönüştürme planlarını destekleyip desteklemeyeceği de belirsizliğini koruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x