Yükleniyor...

LMAX Group’tan Joel Kruger’a Göre, Bitcoin’deki (BTC) Düşüşün Nedeni Elon Musk Değil

LMAX Group'tan Joel Kruger, düzeltmenin gerçekten Elon Musk'tan kaynaklanmadığını söyleyerek, Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarının mevcut gerilemesini Twitter üzerinden değerlendirdi.

lmax grouptan joel krugera gore bitcoindeki btc dususun nedeni elon musk degil

LMAX Group’tan Joel Kruger, düzeltmenin gerçekten Elon Musk’tan kaynaklanmadığını söyleyerek, Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarının mevcut gerilemesini Twitter üzerinden değerlendirdi.

Bitcoin’in Gerilemesinin Nedenleri

LMAX Group stratejisti Joel Kruger, kripto para piyasasının tanık olduğu düzeltmenin, Elon Musk’ın attığı Bitcoin’in çevreci olmadığı veya Tesla’nın BTC’lerini satabileceği iması gibi son tweet’leriyle çok da ilgili olmadığına inanıyor.

Efsanevi emtia trader’ı Peter Brandt, 2 Mayıs’ta bu ay veya bu yıl olmasa da nihayetinde önemli bir düzeltmenin gerçekleşeceğini söylemişti. Pazartesi günü Brandt, mevcut geri çekilmenin Mart 2020’den bu yana en büyük düzeltme olduğunu ve söz konusu düzeltmenin olmasını beklediği şey olabileceğini ima etti. 

Kruger’e göre Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin muazzam düşüşünün arkasındaki gerçek neden, son zamanlarda kripto para birimlerinin yaşadığı büyük rallilerin ardından yaşadıkları teknik açıdan aşırı genişleme. Diğer nedenler ise, ABD enflasyonuyla ilgili artan endişeler ve meydana gelebilecek olası bir gerilim. 

“#Kripto’daki hareketler açısından #Tesla ve Elon Musk çevresinde çok fazla gürültü var. Geri çekilmenin esas nedeni bu değil ve parabolik fiyat hareketlerini izleyen teknik aşırı genişleme, artan ABD enflasyonu ve potansiyel gerilim ile ilgili artan endişelerle daha fazla ilgili.”

Dipten Satın Alan Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri

Amsterdam merkezli tanınmış kripto para trader’ı ve analisti Michael van de Poppe, kısa vadeli BTC sahipleri tarafından başlatılan mevcut Bitcoin satışının ortasında, uzun vadeli sahiplerin dipten satın aldığını tweet’ledi.

Glassnode verileri ise, kripto para borsalarındaki Bitcoin bakiyesinin toplam 2.538.742.016 BTC ile dört ayın en yüksek seviyesine yükseldiğini ortaya koydu. Bir önceki zirve, bu yılın başında 18 Ocak’ta yer alıyor.  

Kripto para trader’ı Lark Davis ise BTC düşüşünün panik satıcıları tarafından gerçekleştirildiğini tweet’ledi.

Bitcoin 42.000 Dolara Düştü, 45.000 Dolarda Sabit Kaldı

Elon Musk’ın tweet’leri ve Tesla’nın Bitcoin varlıklarını satma tehditlerinin ile birlikte Bitcoin 17 Mayıs’ta, 42.300 doları görerek üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. Ardından 45.000 dolarlık bölgede sabit kaldı.

Bitcoin hakimiyeti ise %40’ın altına düştü ve yayın saati itibariyle 42.944 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner