Yükleniyor...

Londra Merkezli Para Transferi Şirketi Azimo XRP’yi Kullanmaya Başladı

Ripple, Londra merkezli para transferi şirketi Azimo ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Ripple XRP 7

Ripple, Londra merkezli para transferi şirketi Azimo ile işbirliği yaptıklarını duyurdu. Azimo, Filipinler’e uluslarası para transferi yapmak için RippleNet’in parçası olan Talep Üzerine Likidite (ODL) çözümünü kullanacak.

Azimo CEO’su Richard Ambrose, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır XRP gibi dijital varlıkların müşteriler için uluslarası para transferini daha iyi hale getirme potansiyeline ilgi gösteriyorduk. Ripple’ın ODL çözümü, uluslarası para transferleri için maliyet ve teslim süresini önemli ölçüde azaltıyor ve müşterilerimiz ODL’nin avantajlarından faydalanıyor” dedi. Azimo, ayrıca yıl içinde ODL’yi daha fazla koridorda kullanmayı planlıyor.

Bu ayın başlarında, Nasdaq’da listelenen para transferi şirketi International Money Express (Intermex) de ODL kullanmaya başlamıştı. Ripple, ODL ile işlemlerin “saniyeler içinde” gerçekleştiğini ve geleneksel bankacılık çözümlerine kıyasla likidite maliyetlerini yüzde 60’a kadar azaltma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Ripple’ın ODL çözümü Ekim 2018’de başlatıldı ve şu anda Meksika, Filipinler ve Avustralya pazarlarını hedefliyor. Brezilya pazarı için “çok yakında” destek sunulacağı aktarılırken, Asya-Pasifik (APAC), Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) ve Latin Amerika (LatAm) arasındaki ek koridorlar için çalışmalar devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte, şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla, Güney Kore merkezli para transferi şirketleri Sentbe ile Hanpass’ın yanı sıra mobil ve çevrim içi tabanlı uluslararası para transferi şirketi WireBarley’in RippleNet platformunu kullanmaya başladığı aktarılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner