Yükleniyor...

Lüks Araba Bayisi Bitcoin’le Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Houston, Texas merkezli ve ABD'deki ilk Bentley, Bugatti ve Rolls-Royce bayisi olan Post Oak Motor Cars, Bitcoin'le ödeme kabul etmeye başladı.

Post Oak Motor Cars Bitcoin

Houston, Texas merkezli ve ABD’deki ilk Bentley, Bugatti ve Rolls-Royce bayisi olan Post Oak Motor Cars, Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başladı. Houston Rockets’ın sahibi, milyarder Tilman Fertitta’nın sahibi olduğu Post Oak Motor Cars, Bitcoin ve Bitcoin Cash’le ödemeleri kabul edecek. Sporcular, ünlüler ve diğer seçkin müşteriler ödeme yaparken bu kripto para birimlerini kullanabilecekler.

Fertitta, ödemeleri kripto para birimleriyle kabul ederek müşteri deneyimini artırmayı hedeflediğini söylüyor.

Fertitta, yaptığı açıklamayla Bitcoin’in yükselişinin ilgisini çektiğini söyledi. Fertitta, “Birinci sınıf bir lüks otomobil satıcısı olarak, müşterilerine her zaman en iyi satın alma deneyimini sunmak istiyor. Bu ortaklık dünyanın her yerinden araçlarımızın daha hızlı ve daha kolay satın alınmasını sağlayacak.” dedi.

Ödemeler Bitpay Aracılığıyla Yapılacak

BitPay’in Baş Ticari Görevlisi Sonny Singh, çoğu alıcının uygun olduğu için en büyük kripto para birimini kullanarak büyük ödemeler yaptığını ve ödemelerin Bitpay tarafından işleneceğini açıkladı.

Geçen yıl NBA takımı Houston Rockets’ı 2.2 milyar ABD doları bedelle satın alan Fertitta, Bitcoin’in savunucusu haline geldi. CNBC’de Billion Dollar Buyer reality televizyon şovunu da sunan milyarder, bu yılın başında Bitcoin’in çeşitli sektörlere yayıldığını ve işletmelerin ödeme aracı olarak kripto paraları kabul etmeye başlayacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Fertitta, ABD’nin Bitcoin’i kabul etmesini sağlamak için ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından sigortalanması gerektiği görüşünde. Ayrıca Feritta, mevcut kripto paraların durumunu internetin ilk günlerine benzetiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner