Yükleniyor...

LUNA 2.0 Coin Fiyatı: Terra LUNA 2.0’da Son Durum Nedir?

Yeni Luna 2 0 sahipleri, 28 Mayıs'ta piyasaya sürülmesinin ardından Luna 2 0 fiyat hareketini hevesle ama temkinli bir şekilde takip ediyor.

LUNA2.0

Yeni Luna 2 0 sahipleri, 28 Mayıs’ta piyasaya sürülmesinin ardından Luna 2 0 fiyat hareketini hevesle ama temkinli bir şekilde takip ediyor.

Şimdi uygulanan Luna 2.0 kripto değişim desteği ile, mevcut Luna Classic sahipleri yeni zincirde 1 milyar yeni Luna tahsisi alıyor.

Peki, Luna kripto çöküşü hala birçok Luna sahibinin aklının önündeyken, yeni kripto paranın fiyatı hakkında ne biliyoruz?

Luna 2.0 Fiyatı Ne Kadar?

Beklendiği gibi, Luna 2.0 fiyatı lansmanının ilk gününde çok değişken kaldı.

Luna, lansmanından sonraki ilk birkaç saat içinde 16-19 dolar civarında istikrar kazandı. Ancak 19,54 dolardan zirve yaptığından beri %75 gibi büyük bir düşüşle 3,63 dolara düştü. Ancak, şimdi 4-6 dolar aralığında sabitlenmiş görünüyor. Yazının yazıldığı sırada Luna fiyatı 6.100 dolardan işlem görüyor.

Bu hala değişken bir durum. Luna 2.0 fiyatı muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde dalgalanacak.

Sosyal medyadan ve “analist görüşlerinden” birçok Luna 2.0 fiyat tahmini gelirken, hiç kimse yeni kripto para için belirli bir fiyatı garanti edemez.

Gerçekten de, kripto para birimindeki airdropların yaygınlığına rağmen, Luna 2.0 durumu oldukça benzersiz bir durum. Eşi görülmemiş doğası, herhangi bir tahminde bulunmayı çok daha zorlaştırıyor.

Luna 2.0 fiyatının çoğu, bu yeni Luna’nın 1 milyarını basma kararından gelecek. Bu, mevcut Luna dolaşım arzındaki 6,5 trilyondan önemli bir miktar daha düşüktür. Ancak, çöküşten öncekinin üç katından fazla.

Fiyat ne olursa olsun, Luna 2.0 sahipleri tüm yeni paralarını hemen nakite çeviremeyecekler. Terra, Luna kurtarma işlemini kolaylaştırmak için 28 Mayıs’ta sahiplerine airdrop’larının %30’unu alacaklarını söyledi. Kalan Luna, en erken altı ay içinde kademeli olarak açılacak ve kazanılacak ve istiflenecek.

Luna 2.0 lansmanı Luna Classic’in fiyatını da etkileyebilir. 27 Mayıs’taki enstantaneden hemen önce birçok kişi Luna Classic’i satın alırken, fiyatı çarpıcı bir şekilde yükseldi, ancak düştü ve lansmanın ardından tekrar yükseldi.

luna 3

Luna 2.0 Piyasa Değeri

Birçok yeni sahip, diğer kripto para birimlerine göre nerede durduğuna dair daha doğru bir fikir edinmek için Luna 2.0 piyasa değerine bakacak.

1 milyar token basılacak olsa da, bu sadece kademeli olarak gerçekleşecek. Hakediş süresi, lansman sırasında dolaşımdaki miktarın 1 milyardan çok daha az olacağı anlamına geliyor. Büyük miktarlar tutan bazı balinaların, Luna’larının kilidini açmadan önce bir yıldan fazla beklemesi gerekebilir.

CoinMarketCap’e göre, Luna 2.0’ın mevcut dolaşımdaki arzı 210 milyon. 5,96$’lık bir fiyatla bu, piyasa değerini 1,2 milyar dolar civarına koyuyor (Nisan sonundan itibaren hala 30 milyar doların oldukça altında.)

Bununla birlikte, önceki zincirin kripto parasının da üzerindedir. Yazma sırasında, Luna Classic’in 1,04 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bazı LUNC sahipleri Luna 2.0’ı değiştirebileceği anı beklerken, 24 saat içinde %100 arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner