Yükleniyor...
Sponsored

Luna Foundation Guard, 3313 Adet Bitcoin Transferi Gerçekleştirdi

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon'un, kendisine yönelik tutuklama kararı çıkarılmasının ardından, farklı borsalardaki cüzdanlara 3313 adet Bitcoin (BTC) transfer ettiği iddia ediliyor.

Luna Foundation Guard 3313 Adet BTC Transferi Gerceklestirdi

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon‘un, kendisine yönelik tutuklama kararı çıkarılmasının ardından, farklı borsalardaki cüzdanlara 3313 adet Bitcoin (BTC) transfer ettiği iddia ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra bünyesine ait olan Luna Foundation Guard (LFG), geçtiğimiz günlerde 2 farklı borsaya, yaklaşık değeri 69 milyon doları bulan 3.313 adet BTC transferi gerçekleştirdi. Güney Koreli yetkililer, yapılan bu transfer işlemlerinin, Terra kurucu ortağı Do Kwon’un tutuklanma emrinden sonra gerçekleştiğini belirtti.

do kwon guney korede vergi yukumlulugumuz yok 6
Terra kurucu ortağı Do Kwon

Do Kwon’un, Bitcoin Olarak Para Kaçırdığı İddia Edildi

WatcherGuru’nun yayımladığı habere göre, Do Kwon’un tutuklanma kararının çıkmasının ardından LFG, 69 milyon dolarlık bir kripto para transferi gerçekleştirdi.

Güney Koreli yetkililer, Luna krizinden sonra gerçekleşen kripto para transferlerinin bir kısmını dondurmayı başardı. LFG’nin, Binance borsasında aniden bir cüzdan oluşturduğu öne çıkarıldı. Kısa süre sonra 3313 BTC, aynı anda Kucoin ve OKEx cüzdanlarına aktarıldı. Binance’deki LFG cüzdanı üzerinden, 3 gün üst üste Kucoin’e 1354 adet BTC değerinde işlem yapıldığı ortaya çıktı. Ayrıca LFG cüzdanı, OKEx borsasında yaklaşık 39 milyon dolar değerindeki 1959 adet BTC topladı.

Yapılan bu işlemlerin arkasında kırmızı bülten ile aranan Do Kwon’un olduğu iddia ediliyor. Kwon, defalarca kaçak olmadığını ve hükümet yetkilileriyle temas halinde olduğunu iddia etti. Ancak eski bir savcı, Kwon’un muazzam miktardaki parayı tahliye fonu olarak kullanmaya çalışmış olabileceğini düşünüyor.

OKX, Do Kwon’un Hesaplarını Dondurdu

Yukarıda belirttiğimiz gibi Terra Luna krizinin olduğu günlerde OKX’e aktarım oluşturulmuştu. OKX, olayla ilgili Do Kwon’un arama kararı olduğunu belirterek hesaplarını dondurduğunu açıkladı.

OKX Türkiye Pazarlama Direktörü Ahmet Onur Yeygün konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“OKX olarak yaşanan süreci yakından takip ediyoruz. Do Kwon şu an hakkında arama kararı bulunan bir isim ve ilgili güvenlik güçleri tarafından aranıyor. OKX olarak habere konulan olan Do Kwon’a ait ilgili hesapları dondurduk. Gerekli tüm durumlarda güvenlik güçleriyle iş birliği yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x