Yükleniyor...
Sponsored

Luna Vakfı, Kullanıcıların Kayıplarını Telafi Etme Çabalarının Süreceğini Açıkladı

Luna Vakfı, kullanıcıların kayıplarını telafi etme çabalarının devam edeceğini söyledi.

luna vakfi 2

Luna Vakfı, kullanıcıların kayıplarını telafi etme çabalarının devam edeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra ekosisteminin çökmesiyle birlikte algoritmik stablecoin TerraUSD’nin ABD doları ile paritesini feci şekilde kaybetmesi, kripto sektörünün büyük bir krize girmesine neden olmuştu.

Luna Vakfı, Çabalarını Sürdürecek

Terra ekosisteminin çöküşüyle, hem Terra geliştiricileri hem de yöneticiler büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Özellikle Terra CEO’su Do Kwon, birçok düzenleyicinin yaptırımına maruz kaldı. Kısa süre önce hakkında bir kırmızı bülten dahi yayınlandı.

Luna Vakfı, yaşanan çöküşle birlikte fonlarını kaybeden kullanıcıların kayıplarını telafi etmek için çalıştıklarını ifade etti.

Vakıf, varlıkların kullanıcılara olan dağıtımını ertelemelerine sebep olarak ise devam eden ve tehdit altındaki davaları gösterdi. Yapılan açıklamaya göre yasal sorunlar devam ederken, bu sorunu çözmek için bir zaman çizelgesi hazırlanmış değil.

Terra ekosisteminden önce 60 milyar doları aşan bir rezerve sahip olan Vakıf, şimdiyse yalnızca 105 milyon dolarlık rezerve sahip durumda.

Bununla birlikte Terraform Labs’e yönelik soruşturma da devam ediyor. Güney Koreli yetkililer, şirketin genel ticari operasyonlar başkanını tutukladı. Ancak daha sonra bu tutuklama emri iptal edildi.

Ülkenin dışişleri bakanlığı da Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un pasaportunu teslim etmesini talep etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x