Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Maaşının Tamamını Bitcoin ile Almayı Tercih Eden Adamın Hikayesi

Maaşının Tamamını Bitcoin ile Almayı Tercih Eden Adamın Hikayesi

ABONE OL:google-news

Bitcoin ile maaş veren işletmelerin sayısı giderek artıyor. 2014 yılında Isle of Man’de kurulan CoinCorner şu anda İngiltere’nin en köklü Bitcoin borsalarından biri. Şirket 12 Ağustos’ta yaptığı basın açıklamasıyla çalışanlarının maaşlarının tamamını veya bir kısmını kripto para ile ödeme seçeneği sunduğunu açıkladı.

CoinCorner’ın kurucu ortağı ve CEO’su Danny Scott konuyla ilgili olarak ”Ekibimiz maaşlarının kripto para birimi cinsinden ödenmesi fırsatını memnuniyetle karşıladı. Dönüp dolaşıp geldiğimiz noktada Bitcoin ile maaş ödemesi diğer şirketlere de örnek teşkil edecektir” açıklamasında bulunmuştu.

Şirket çalışanların maaşının bir kısmını veya tamamını kripto para ile alma seçeneği sunuyor. Bu durumda İngiliz sterlini karşılığında maaşlarını Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (XRP) ya da Litecoin (LTC) ile alma seçeneği sunuluyor.

Şirket çalışanların bazıları maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile almayı seçmiş durumda. Bir çalışan ise maaşının tamamını Bitcoin ile almayı tercih etti. Şirkette yazılımcı olarak çalışan 24 yaşındaki Zakk Lakin hikayesini Daily Mirror gazetesine anlattı.

Yaşam Biçimim Hiç Değişmedi

”İnsanlar hep Bitcoin ile geçimimi nasıl sağladığımı soruyorlar. Kripto para ile aylık maaş alıyorum. Gerçekte yaşam biçimim hiç değişmedi. Kripto para ile alışveriş düşünüldüğünden daha kolay. Bitcoin ile ödeme alan birçok alışveriş sitesi var. Günlük ihtiyaçlarımı internetten rahatlıkla alabiliyorum. Hatta Amazon’dan bile kripto ile alışveriş yapmanın yolları var.”

Gelecekte Daha Az İtibari Para Kullanacağız

”Kira ve fatura gibi düzenli giderlere yetecek kripto paramı ödeme günü İngiliz sterlinine çeviriyorum. Gerisi kripto para olarak kalıyor. Zamanla daha çok lokantanın, benzin istasyonu gibi yerlerin Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğine inanıyorum. O zaman geldiğinde daha az itibari para kullanıyor olacağız.”

Bitcoin’i Gerçek Hayatta Kullanmak Daha Önemli

”Bitcoin endüstrisinde genç bir teknoloji kurdu olarak ağda çalışan biri olmanın başlı başına önemli olmadığını, sektörün içinden biri olarak Bitcoin’i gerçek hayatta kullamanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Hepsinden öte bu sayede açılan sohbetlerle farkındalığı yaymak ve insanlara kripto para hakkında bilgilendirmek her şeye değiyor.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar