Yükleniyor...

Macaristan Bitcoin (BTC) Yaratıcısının Onuruna Bir Heykel Diken İlk Ülke Olacak

Macaristan, Bitcoin'in gizemli yaratıcısının heykelini diken dünyadaki ilk ülke olacak.

satoshi nakamoto

Macaristan, Bitcoin’in gizemli yaratıcısının heykelini diken dünyadaki ilk ülke olacak. İlk tasarım planları, hem bilinmeyen yaratıcıya hem de “internet insanlarına” atıfta bulunan kapüşonlu bir figür olarak ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni heykel özellikle heyecan verici çünkü Bitcoin’in kurucusu olarak kabul edilen Satoshi Nakamoto kimliğini asla açıklamadı. Birçoğu onun bir bireyden ziyade bir grup insan olduğuna ve adının bir takma ad olduğuna inanıyor. İki heykeltıraş Réka Gergely ve Tamás Gilly tarafından tasarlanan bronz büst, kapüşonlu bir figürü betimleyecek. Böylece hem gizemli yaratıcıya hem de “internetin insanlarına” atıfta bulunulacak.

satoshiszobor 1 resized 970 718x1024 1

Ayrıca heykel bir yüze sahip olacak olsa da herkesin önünde durduğunda kendi yansımasını görebileceği yansıtıcı bir yüzey olacak. Bu, “hepimiz Satoshi’yiz” fikrini pekiştiriyor. Projeyi başlatan András Györfi de önemli olanın Nakamoto’nun kimliği olmadığına inanıyor. Györfi’ye göre, bilinmeyen kahraman internet tarihinde yeni bir sayfa açtı. Ancak dünyayı gerçekten daha iyi bir yer yapan şey, Bitcoin’in arkasındaki blok zincir teknolojisidir.

Proje dört kuruluş tarafından finanse ediliyor: Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Macaristan Derneği ve Blockchain Budapeşte. Yeni büst, Budapeşte’nin 3. bölgesindeki Graphisoft Park’a dikilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x