Yükleniyor...

Macaristan, Kripto Kazançlarındaki Vergiyi %50 Azaltacak

Macaristan, ülkede kripto benimsenmesini ve kullanımını artırmak için gelecek yıldan itibaren kripto kazançları üzerindeki vergi oranlarını %50 oranında düşürecek.

macaristan

Macaristan, ülkede kripto benimsenmesini ve kullanımını artırmak için gelecek yıldan itibaren kripto kazançları üzerindeki vergi oranlarını %50 oranında düşürecek. Duyuru bugün erken saatlerde ülkenin Maliye Bakanı Mihaly Varga tarafından gerçekleştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şu anda kripto ticareti yoluyla elde edilen kazançlar “diğer kazançlar” altında sınıflandırılırken, kripto paralar arası yapılan işlemler ise vergiye tabi değil. Şu anda kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir şirket şu anda %2 yerel işletme vergisi dışında, olarak %9 oranında vergiyle karşı karşıyadır.

Ülkedeki kripto madenciliği bordro vergisi yasasına göre vergilendiriliyor. Çünkü elde edilen gelir “bir yazılım kullanımıyla elde edilen para” olarak nitelendiriliyor.

Macaristan şu anda standart kripto düzenlemeleri için çalışırken, Amerika ve Avrupalı ülkeler ise 2.5 trilyon dolarlık ekosistemden en iyi şekilde yararlanmak için düzenleme yapma çabası içerisindeler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x